İmam Ali Hamaneyİmam Ali Hamaney'in Konuşmaları

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in oy kullanma anı…

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney bu sabah İmam Humeyni hüseyniyesinde bulunan gezici sandıkta oyunu kulandı.

Haber merkezinin bildirdiğine göre Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney oyunu kullandıktan sonra yaptığı kısa açıklamada, İran halkından seçimlere katılmasını beklediğini, bir an önce oylarını kullanmalarını ve bu konuda gecikmemelerini istedi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney cumhurbaşkanlığı için birini seçtiğini, kullandığı oy hakkında kimsenin bilgi sahibi olmadığını, halkın ise araştırma yapmakla bilinçli olarak oy kullanmasını ve de önemli olanın ise her kesin seçimlere katılması olduğunu ifade etti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney köy ve kent İslami şuralar için 31 kişiyi de seçerek bazılarını tanıdığını fakat bazılarını ise önerilen listelere güvenerek seçerek görevini yerine getirdiğini umut ettiğini belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney seçim sorumlularına tavsiyede bulunarak, halk oylarının birer emanet olduğunu, bunun Hakku-nnas olduğu, hakku-nnasa daha çok riayet edilmesi gerektiğini zira hakku-nnastan çıkmanın hakk-ullah’tan daha zor olduğunu ifade etti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney ayrıca muhaliflerin halkı umutsuzluğa sürüklemeye veya seçimlere karşı kötümserliğe düşürmeye çalıştığına işaretle Amerika milli güvenlik konseyinin İran seçimlerini kabul etmediğine değinerek, bunun hiçbir önemi olmadığını ifade ederek, ‘ Eğer İran halkı sizin neyi kabul ettiğinize dikkat etseydi şimdi çok kötü durumda olurdu. İran halkı kendi maslahatı olanı yapacaktır’ dedi.

Başa dön tuşu