GenelHaberlerSuriye

El Kaide teröristleri hastaneyi basıp hastaları ve çocukları böyle öldürdüler

Geçen hafta Yemen’de el Kaide unsurları tarafından bir hastaneye saldırı düzenlendi ve silahlı teröristler onlarca kişiyi kurşun yağmuruna tuttu.

Yemen televizyonu, hastanenin güvenlik kameraları tarafından kaydedilen görüntüleri yayımladı. Görüntüde el-Kaide örgütü bomba yüklü bir aracı hastanenin giriş bölümünde patlatıyor. Tüm dikkatler o noktaya yoğunlaşmışken el-Kaide unsurları üzerlerine giydikleri askeri elbiselerle hastane koridorlarına dalıyorlar ve önlerine çıkan herkese ateş ediyorlar.

Görüntülerde üzerinde Yemen askerlerinin giydiği üniforma bulunan bir terörist soğukkanlı bir şekilde doktorlar ve hastaların toplu şekilde durduğu yere doğru yaklaşıyor. Sonra da bir el bombası atarak onlarca kişiyi katlediyor.

Yemen Savunma Bakanlığı yaptığı açıklamada saldırganların çoğunun Arabistan uyruklu olduğunu ve bu olaydan 20 saat sonra Yemen ordusunun başarılı operasyonu sonucu etkisiz hale getirildiklerini açıkladı.

Yemen Yüksek Güvenlik Şurasından yapılan açıklamaya göre bu saldırıda çoğunluğu doktor ve hastabakıcı olan 56 kişi hayatını kaybetti. 176 kişi de yaralandı.

Kurbanlar arasında iki Alman doktor, 2 Vietnamlı doktor ve 2 Vietnamlı hemşire vardı. Öldürülen hemşirelerden biri ise Hindistanlıydı.

İnsanın kanını donduran ve artık söze hacet bırakmayan görüntüleri paylaşıyoruz ki Suriye yönetiminin ve halkının başına bela olan El Kaide terörünün hangi boyutlara vardığı iyice anlaşılsın.

Başa dön tuşu