Genel

Fethi Şikaki’yi Anma Töreni

İslamî Cihad Hareketi Genel Sekreteri Dr. Ramazan Abdullah Şallah, Ramallah yönetiminin düşmanla yaptığı müzakerelerin çıkmaza girdiğini belirterek, “buna rağmen Fetih yönetimi müzakereler için acaba niye bu kadar ısrarcı davranıyor?” dedi.

Şallah devamla şöyle konuştu: “Bu komedinin son bulması ve Filistin halkının aşağılanmasına son verilmesi gerekir. Yoksa yakında büyük komplonun kokusunu duymaya başlayacağız. Bu süreç durdurulmazsa bir gün işgal rejimiyle Abbas yönetimi arasında yapılan görüşmelerin Filistin davasını tasfiye ettiğine şahit olabiliriz. İşgal devletinin Yahudiliğinin tanındığını ve bölgenin doğal varlığıymış algısının hâsıl olduğunu da müşahede edebiliriz.”

Dr. Şallah bu açıklamalarını İslamî Cihad Hareketi Genel Sekreteri Dr. Fethi Şikaki’nin şehit edilişinin 15. yıldönümü ve hareketin kuruluşunun 23. yıldönümü münasebetiyle bugün (29 Ekim Cuma) öğleden sonra Gazze’de düzenlenen etkinlikte yaptı.

Filistin direnişine de değinen Şallah şöyle dedi: “Filistin sadece Filistin halkının meselesi değildir. Yine işgal rejimi sadece Filistin halkı için tehlike arz etmiyor. Siyonist proje bütün ümmeti tehdit ediyor. Birileri bundan kurtulmak için Filistin’e ve Kudüs’e sırtını dönüyorsa kesinlikle yanılıyordur. Şayet Filistin davası yok olur ve işgal rejimi de ümmetin kalbinde ayakta kalmaya devam ederse, o durumda hiç kimse ve hiçbir devlet Amerika ve Siyonistlerin bölgeyi ve dünyayı ele geçirmek için ortaya koyacakları projenin tufanından kurtulamayacaktır. İşgal rejiminin ortadan kaldırılması gerekir. Bugün işgal devleti gerçek bir varlık krizi ve yok olma korkusunu yaşıyor. Allah’ın izniyle bu varlık sonsuza kadar yok olacaktır.”

Başa dön tuşu