FilistinGenelHaberler

Filistin direnişi ile Lübnan direnişi, Suriye ve İran’ın arasını açmak istiyorlar

Hamas lideri Halid Meşal, 1 Mart 2010 tarihinde, İran’a yaptığı ziyaret sırasında, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney ile görüşmesinde birtakım güçlerin direniş cephesini dağıtmak istediğini belirtmişti.

Filistin İslami Cihad Hareketi lideri Dr. Ramazan Abdullah Şallah ve Filistin’in Kurtuluşu İçin Halk Cephesi Genel Komutanlık Hareketi lideri Ahmed Cibril ile Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’i ziyarete giden Halid Meşal, İmam Ali Hamaney’in yanında şu konuşmayı yapmıştı:

“Ey aziz lider, bugün orada birileri Arap ve İslami direniş hareketlerinin arasını açmaya çalışıyor. Filistin direnişi ile Lübnan direnişi, Suriye ve İran’ın arasını açmak istiyorlar. Bu girişimler başarısızlığa mahkumdur. Biz ümmetimizin düşmanı İsrail’e karşı, İsrail, Amerika ve diğerlerinin arkasında duranlara karşı aynı siperdeyiz. Yüksek sesle ve açıkça söylüyoruz ki; düşman İsrail karşısında ümmetin birleşmesi temel prensiptir. Bunun aksine birinin diğerini incitmesi değil.”

Başa dön tuşu