Haberler

Filistin içişleri bakanı dünya müslümanlarından yardım istedi

Filistin Hükümeti İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanı Fethi Hammad, Gazze’deki yakıt sıkıntısı ile ilgili şöyle haykırdı.

Hammad’ın 23 Mart 2012 tarihinde El-Hikme TV tarafından yayınlanan konuşmasından alıntılar:

“Mısır, Gazze Şeridi’ndeki 1,5-2 milyon kişiye yakıt veremeyecek kadar aciz midir?

Eğer siyonist düşmanı söküp atmak amacıyla pusulanızı Filistin, Mescid-i Aksa ve Kudüs’e doğru çevirmezseniz, ABD sizi ayakları altında çiğneyecektir. Komplolarıyla sizi kuşatıp yok edecektir. Bu nedenle, “Allah’tan başka ilah yoktur” bayrağını, Cihad bayrağını kaldırmak gerekir.

Kardeşlerim, Gazze’de biz 1,8 milyon kişiyiz. Mısır’da yaklaşık 90 milyon insan var. Biz Mısır nüfusunun sadece yüzde 2’sine eşitiz. Bize yakıt temin etmek size hiç yük olmayacaktır.

Mescid-i Aksa ve Filistin topraklarında, tarih boyunca tüm komplolar bertaraf edilmiştir. Haçlıların komploları, Tatarların komploları…

Mescid-i Aksa ve Filistin topraklarında, Hıttin Savaşı başlatılmıştır. Batı, yahudiler ve müttefikleri yok olacak diye..

Siyonistler, Amerikalılar ve emperyalistler, bu asil tarihin tekerrür etmesini istemiyor.

Burada komplo çok barizdir. Mescid-i Aksa ve Filistin toprakları İslam ve Müslümanlar için mızrak başını temsil eder.

Bu nedenle, biz, Arap kardeşlerimizin yardımını istediğimizde, yaşamak için, içmek, yemek, giyinmek ya da lüks bir hayat için onların yardımını istemiyoruz. Hayır. Biz onların yardımını Cihadımızı sürdürmek için istiyoruz.

Bu durumda sizin şefkat ve merhametiniz nerede?

Allahu Ekber. Gazze halkı ölürken ey Müslümanlar, siz nasıl sessiz durabilirsiniz? Batı’ya en ucuz fiyattan verdiğiniz en basit şeyi bile bize vermeden karşıdan izliyorsunuz..?

Başa dön tuşu