GenelHaberler

Hakiki imânı elde eden İslam aliminin zalimlere meydan okuması…

Seyyid Mukteda es-Sadr’ın babası ve Seyyid Şehid Muhammed Bakır es-Sadr’ın kardeşi olan Seyyid Muhammed Sadık es-Sadr 1999 Şubat’ında kıldırdığı bir cuma namazı sırasında hutbe okuyacağı kürsüye beyaz bir kefene bürünmüş olarak çıktı. Söze, “Yaptığım bu işin hayatıma mal olacağını biliyorum ama böylelikle şehadet mertebesine erişirim” diye başladı ve Saddam rejiminin zindanlarında işkence görmekte olan müslümanların serbest bırakılmasını istedi.

Aşağıdaki videolarda gördüğünüz Saddam’ın köpeklerinden birisidir, Seyyid Muhammed Sadık es-Sadr’ı tehdit etmektedir ve Hakiki imânı elde eden İslam alimi Seyyid Muhammed Sadık es-Sadr ona gereken cevabı vermektedir. Saddam köpeği bir hafta sonra yine Cuma namazını kıldırmaya gelirken Seyyid Muhammed Sadık es-Sadr’ı yolda şehit etmiştirler.

“İmân hem nurdur, hem kuvvettir. Evet, hakiki imânı elde eden adam, kâinata meydan okuyabilir ve imânın kuvvetine göre, hâdisâtın tazyikâtından kurtulabilir…” (Üstad Bediüzzaman Said-i Nursi(ra))

Gerçek İslam aliminin nasıl olduğunu ve Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa(sav)’nın Ehl-i Beyt’inin cesaretini bizlere gösteren ibretlik videoları aşağıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu