GenelHaberler

Halid Meşal kahraman Gazze halkına övgüler yağdırdı

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas lideri Halid Meşal, Gazze seferinde direnişin siyonist düşman karşısındaki duruşunu şöyle anlattı.

Bismillahirrahmanirrahim

Hamd alemlerin rabbi Allah’adır. Salat ve selam peygamberlerin sonuncusuna, aline ve ashabının üzerine olsun. Ey rabbimiz senin şanına ve hükümranlığına yakışır bir şekilde sana hamd ederiz.

Ey Gazze’deki kardeşlerimiz!

Direnen Gazze, destanların yazıldığı Gazze, fedakarlığın timsali Gazze ve büyük adamların, annelerin ve bacıların olduğu Gazze.

Gazze direnen halkıyla destan yazdı, kahramanlık yazdı. Gazze peş peşe yazdığı destanlarla Siyonistlerin katliamlarına direndi. Gazze liderleriyle, adamlarıyla, Başbakanı kardeşim Heniyye ve hükümette beraber olduğu kardeşleri, Hamas’taki ve Filistin’in diğer direniş guruplarındaki kardeşleriyle yıllarca destanlar yazdı.

Özellikle son savaşta Gazze; Şehitleriyle, gençleriyle, kızlarıyla söylenecek her sözden daha açıktır. Vallahi Gazze’nin hakkını ödeyemem ve hiçbir söz Gazze’nin hakkını ödemeye yetmez, bir kısım haklarını bile ödemeye yetmez. Hangi sözler şehitlerin kanları karşısında etkili olabilir. Kahramanlıklar, akan kanlar ve pak ruhlar, ciğerparelerini feda eden anneler ve peş peşe düşen şehitler karşısında hangi sözler durabilir.

Gazze’nin yüceliği karşısında hangi sözler etkili olabilir. Allah sizin ecrinizi versin. Ben Gazze’ye dönüyorum. Dönüyorum diyorum çünkü daha önce Gazze’ye gelmemiştim. Ancak ben şu an onunla dönüyorum, çünkü o benden hiçbir zaman ayrılmadı.

Ben Batı Şeria’dan 1967’de ayrıldım. 1975’te yetim olarak geri döndüm. Bu 37 yıl sonra Filistin’i ilk ziyaretim. Bu Gazze ve kerem sahibi halkıyla ilk şereflenmem. Allah’a hamd olsun ki şanlı zaferden sonra bize ikram etti.

Subhanallah! Gazze’yi ziyaret etmek istedim kardeşim Heniyye ve diğer kardeşlerimin bildiği gibi 2011’de barış görüşmelerinden sonra ziyaret etmek istedim. Ancak Allah bu anı uygun gördü. Bu ziyaretim kardeşim Ebu Merzuk, İzzet El Reşak, Kardeşim Muhammet Nasr ile birlikte bu ziyaret benim üçüncü doğuşum.

Birinci doğum 1956’da normal doğumdu. İkinci doğum 1997’de Allah bana’ bu cani Natenyahu’nun uğraşından sonra Allah bana hayatımı bir daha bahşetti. Fakat Allah Natenyahu ve zebanilerinden daha güçlüdür. Bu gün 23 Muharrem 1424 7 Aralık 2012, Vallahi bu günü üçüncü doğuşum olarak kabul ediyorum.

Cenabı Allahtan dördüncü doğuşumuzun Filistin’in özgürlüğü ve Filistin’in her karış toprağının özgürlük günü olmasını niyaz ediyorum.

Allah kardeşim Heniyye ve Ebu Ekrem’in mükafatını versin hükümete, parlamentoya, liderlere ve direniş guruplarına, Kassam tugayları, Kudüs seriyyeleri, bütün askeri kanatlar ve birlikler Allah sizin mükafatınızı versin.

Siz Ey Gazze halkı! Vallahi biz siyasiler sizlere borçluyuz. Ey Direniş gurupları! Size borçluyuz. Şehitlere ve kahramanlara borçluyuz. Allah’tan sonra siz olmasanız Gazze’yi ziyaret edemezdik. İnşallah rahmetin başı damlacıklar ve sonrası sağanak olur.

Bu gün Gazze, yarın Ramallah sonrasında Kudüs, daha sonra Hayfa, Yafa inşallah.

Siz Ey basın mensupları! Allah sizin ecrinizi versin. Allah hayatınızı bereketlendirsin. Vesselamu aleyküm

Başa dön tuşu