GenelHaberler

Hugo Chavez: Ben dostumun dostuyumdur – Türkçe altyazılı…

Venezuela lideri Hugo Chavez’in ölümü tüm dünyada günün konusu haline geldi. Dünya kamuoyunun büyük bölümü Chavez’in ölümünü üzüntüyle karşıladı.

Venezüella liderinin sayısız konuşması kaldı akıllarda. Ancak ABD’de yayın yapan ve Irak savaşı ile ABD’nin Neo-Con politikalarının şiddetli destekçisi Fox News’in muhabiriyle girdiği tartışma unutulmayacak cinstendi. Ahmedinejad ile ilişkisini soran muhabire ”Sizin zihniniz zehirlenmiş” diyerek ”Sean Pean sizin için ne diyor biliyor musunuz: Fox TV’nin aptal insanları.” diyerek muhabire çıkışmıştı.

Chavez, “Yahudi soykırımını inkar eden Ahmedinejad’la olan yakın ilişkinizi açıklar mısınız? Ayrıca İran halkının sokaklarda öldürüldüğünü gördük. Lütfen açıklayın” diye soran muhabire, “Irak’taki görüntüleri de gördünüz mü? Yanki askerlerin çocukları öldürdüğünü gördünüz mü? Bunları da gördünüz mü? Çalıştığınız kanalın bunların üzerini nasıl örttüğünü ve soykırımcı başkanınız hakkında hiçbir şey söylemediğini de gördünüz mü? Bush’u desetklediniz ve şimdi Obama’yı eleştiriyorsunuz. Çünkü o siyah… İşte bu yüzden zihniniz zehirlenmiş. Irak ve Afganistan’daki ölümlere hiçbir şey demediniz. Latin Amerika’da insanları öldürdünüz. Amerikan kızılderililerine soykırım uyguladınız ve şimdi gizliyorsunuz. Gerçeklerden bahset dostum” diye yanıt vermişti.

Başa dön tuşu