Haberlerİmam Ali Hamaneyİran

İmam Ali Hamaney 9. meclis seçimleri için oyunu kullandı

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, oy vermenin sadece bir görev olmayıp, aynı zamanda bir hak olduğunu ve mutlak surette bu hakkın kullanılması gerektiğini vurgulayarak, tıpkı namaz ibadeti gibi bu görevin de olabildiğince sabahın en erken saatlerinde yapılırsa bu eylemin de faziletinin daha fazla olacağına inandığını belirtti.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İran İslami Şura Meclisi 9. Devre Seçimleri için bugün sabahın erken saatlerinde İran milletinin örnek olarak oy verirken, İran milletine her zamanki tavsiyesilerini yineleyerek; oy vermenin sadece bir görev olmayıp, aynı zamanda bir hak olduğunu, mutlak surette bu hakkın kullanılması ve oy vermeleri gerektiğini vurgulayarak, tıpkı namaz ibadeti gibi bu görevin de olabildiğince sabahın en erken saatlerinde yapılırsa bu eylemin de faziletinin daha fazla olacağına inandığını belirtti.

Bu benzetmeyle kastının şer’en namaz olmadığını belirten Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, bilakis, mantıken, halkın bu görevini bu Cuma gününün ilk vakitlerinde sakin bir zihinle yerine getirdikten sonra işlerinin başına gitmeleri tavsiyesinde bulunarak, aksi halde oy verme işinin günün geç saatlerine kalacağını hatırlattı.

Halka sandık mahalleri kalabalıklaşmadan oy vermeye giderek adaylarına oy vermeleri tavsiyesinde bulunan Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, bu görevi ‘kul ve Allah Teala arasındaki bir hüccet’ hissi ile yerine getirmelerini ve niyetlerinin hasıl olması umudunu ifade etti.

Seçimlerin hem ülke, hem de İslami nizam açısından her zaman çok önemli olduğunu hatırlatan Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, seçimlerin, ülkedeki hakikatin bir göstergesi olduğunu; dostlara ve elbette düşmanlara da mesajlar taşıdığını, bu hususiyetin arttığı devrelerde seçimlerin öneminin de arttığını, bugünün de o günlerden olduğunu vurguladı.

İnkılabtan bu yana 33 yıl geçtiğini, dünyadaki inkılablara bakıldığında dünya halklarının belirli devrimlerden yorulduğunu, güzergahlarında değişiklikler ortaya çıktığını vurgulayan Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, İslami İnkılabının ise 33 yıllık süre zarfında sürekli mustakıym çizgisinde ilerlemekte olduğunu da sözlerine belirtti.

Başa dön tuşu