Haberler

İslami uyanış sonrası Filistin davası yeniden ilgi odağı oldu

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Küresel Kudüs Yürüyüşü dolayısıyla, bir konuşma yaparak, müslümanları Kudüs’e sahip çıkmaya çağırdı.

Heniyye’nin konuşmasındaki Kudüs Yürüyüşü’ne ilişkin sözleri:

Bu devrimlerin önemli sonuçlarından birisi de Filistin davasının yeniden mücadele alanına döndürülmesidir. Yakın ve uzak Arap bölgelerindeki devrimlerle, Filistin davası yeniden ilgi odağı oldu. Filistin davası, Tahrir ve Tağyir meydanlarına döndü. Kahire, Tunus, Trablus, Sana, Ürdün ve her yerde yüz binlerin elinde Filistin bayrağını gördük. Bugün Filistin, Arap ve İslam ülkelerinin başkentlerinde güçlü bir şekilde duruyor. Bu, devrimlerin doğrudan sonuçlarından bir tanesidir.

Ey kardeşlerim! Bugün Kudüs, ümmetin alimleri, liderleri ve partilerinin öncelikleri arasına yeniden döndü. Bugün, uzun yıllar kayıplarda olan Ezheri Şerif’in Kudüs ve Mescid-i Aksa için milyonluk gösteri ve yürüyüş düzenlediğine şahit olmaktayız. Bugün, binlerce Ürdünlünün Kudüs ve Aksa için sınırlara aktığına şahit olmaktayız.

Ve bugün Kudüs için Uluslararası bir konferansın düzenleneceği, Kudüs ve Mescid-i Aksa için Filistin sınırına yürüyüş düzenleneceği ilan ediliyor. Filistin davasının bugün bu şekilde geri dönüşü, iyinin habercisidir, zaferin müjdesidir.

Başa dön tuşu