Genel

Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad Babaamro semtini ziyaret etti

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad dün sabah saatlerinde Homs Kenti Babaamro Semtinin sokak ve caddelerini dolaşarak, terör gruplarının uyguladıkları sistematik sabotaj ve terör neticesinde semtteki yerleşim binaları, hizmet kurumları ve altyapıda meydana gelen yıkımı inceledi.

Cumhurbaşkanı el-Esad genel olarak Homs ilinin özel olarak da Babaamro Semtinin tanık olduğu istisnai koşulların özellikle okul ve diğer hizmet kurumları başta olmak üzere yerleşim binaları ve tüm semtin yeniden onarılması amacıyla herkesin çabalarını katlamasını ve birleştirmesini gerektirdiğini belirtti.

Semt sokakları ve caddelerinde dolaştığı sırada etrafında toplanarak terör grupları tarafından yaşadıkları acıları şikayet eden semt ahalisine el-Esad; devletin vatandaşlarını korumada üstüne düşen görevi yerine getirmede geç yada geri kalmadığını söyledi.

El-Esad fakat devletin; doğru yoldan sapanlara yeniden doğru yola dönmeleri, silahlarını bırakmaları ve vatani duygularla davranmalarına mümkün olduğunca geniş bir fırsat vereye büyük özen gösterdiğinin altını çizdi. Ne yazık ki bu kişilerin kendilerine tanınan tüm fırsatları reddettiklerini ve terörlerini daha çok tırmandırdıklarına işaret eden el-Esad; dolayısıyla devletin güvenlik ve istikrarın yanında kanun otoritesini sağlama gereği duyduğunu belirtti.

Semt ahalisi; olaylar sürecinde tanık oldukları terör eylemlerinin vatanlarına daha çok tutunmalarına, güvenlik-istikrarına daha çok özen göstermelerine neden olduğunu belirterek, Homs kentinde güvenlik ve istikrarı yeniden sağlayan, kendilerini terör gruplarının cehenneminden kurtaran Suriye Arap ordusuna takdir ve teşekkürlerini ifade ettiler.

Kendi tarafından Cumhurbaşkanı el-Esad Babaamro’da bir araya geldiği vatanın kahraman bekçileri Ordu ve Silahlı Kuvvetlerini selamladı.

El-Esad; ordu ve silahlı kuvvetlerin bulundukları fedakarlıklar ve harcadıkları üstün çabalarla vatanı koruyan bir garantör teşkil ettiğini belirtti. Vatanın güvenlik-istikrarını korumada ordunun oynadığı misyona vurgu yapan el-Esad, bunun Suriye Arap Ordusu tarafından yeni bir şey olmadığını, bu kahraman ordunun tarih boyunca vatanın bekçisi ve garantörü olduğunun altını çizdi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu