Suriye

Suriye eski savunma bakanı iddiaları yalanladı

Suriye Eski Savunma Bakanı Korgeneral Ali Habip’in bazı medya kuruluşları tarafından öldüğü/öldürüldüğü iddia edilmişti.

Suriye Eski Savunma Bakanı Korgeneral Ali Habip, farklı rütbe ve konumlarda görev yaptığı ve günden güne vatana, halka ve liderine bağlılığını kanıtlayan kahraman Suriye Arap Ordusunu takdir ve saygıyla selamladı.

Habip Suriye televizyonunun yayınladığı demecinde, kötü sağlık durumunun görevini sürdürmesine engel olduğunu söyleyerek “tedavi görmek için birkaç gün hastanede yatmak zorunda kaldım.. bazı medya kanalları ülkemize yönelik kışkırtma ve dezenformasyon kampanyaları kapsamında görevimin sona ermesi konusunda asılsız haberler yayınladı..” diye konuştu.

Yayınlanan bu haberlerin gerçek dışı olduğunu, Suriye ve ulusal ordusunu karalama hedefi taşıdığını belirten eski Savunma Bakanı Habip, Cumhurbaşkanı el-Esad’a askeri hizmeti sırasında kendisine duyduğu güvenden dolayı teşekkürlerini sundu.

Suriye Arap ordusunun vefalı bir askeri olarak kalacağını söyleyen Habip, vatanı toprağı ve halkıyla koruma, istikrar ve güvenliğini muhafaza etme yönündeki ulusal çizgisini sürdüreceğine işaret etti.

Korgeneral Habip; Savunma Bakanı Korgeneral Davut Raciha’ya, vatanın koruyucu kalkanı olan ordunun gücünü pekiştirme görevinde başarı temennilerinde bulunarak, yüce Allah’tan Suriye’yi, halkını ve Lideri Cumhurbaşkanı el-Esad’ı korumasını diledi.

Başa dön tuşu