HaberlerSuriye

Suriye halkı yönetime destek gösterilerini sürdürüyor

Suriye’de halkın muhtelif kesimlerinden kalabalık halk kitleleri bugün de; Suriye’yi destekleyen tutumlara takdirler ve teşekkürlerini ifade etmek için yurdun değişik kent ve bölgelerinde meydanlara akın ettiler.

Şam’ın Sebibahrat Meydanı ve Süveyda Kentindeki Ölümsüz Lider Meydanına ilaveten Tartus ilinin bir çok köy ve bölgesindeki ana meydanları dolduran kalabalık kitleler; Suriye’nin bağımsız ulusal kararını desteklemeleriyle birlikte Suriye ve halkının içişlerine yönelik her türlü yabancı müdahaleyi reddetmeleri nedeniyle Rusya’ya ve Çine takdirlerini ifade ettiler.

Suriye halkının uygarlığını yansıtan, bu halkın sahip olduğu bilinç, vatanseverlik duyguları ve yönetiminin etrafında kenetlenmesiyle ülkenin maruz kaldığı krizi tek başına çözme gücüne sahip olduğunu belirten sloganlarla meydanları inleten kitleler; ulusal güvenlik ve istikrarı hedef alan planlara karşı mücadelesini sürdüreceğini, sömürü ve dayatma planlarına boyun eğmeyeceğini vurguladı.

Suriye bayrağının yanı sıra Rusya ve Çin bayraklarını da havaya kaldıran kitleler; vatanın güçlü kalesi ve kalkanı olduğunu kanıtlayan, ulusalcı bir tutum takınan orduya teşekkür ve minnettarlığı ifade eden pankartlar taşıdılar.

Katılımcılar; Suriye’yi koruyan ve ulusal birlik-beraberliği pekiştiren şeyin ordunun pak kanları ve şehitlerin eşsiz fedakarlıkları olduğunu vurguladılar.

Düzenlenen kalabalık mitinglere Suriye ve Lübnan’dan politikacılar ve gazetecilere ilaveten dini, sosyal ve sanatsal şahsiyetler katıldılar.

Başa dön tuşu