GenelHaberlerSuriye

Suriye’de halkı korumak için şehid olan Şehid Albay Ali Khuzam…

Şehit olmasının bir kaç gün öncesinde çekilen bir video kaydında birkaç genç şehitten dikkatli olmasını talep ediyordu. Şu cevabı verdi: Allah ismiyle yemin ederimki ecel geldiğinde dünyada hiç kimse sana fazladan bir dakika ömür veremez, hiç kimse seni öldüremez. Ve ben – Allah’ın ismiyle yemin ederimki – kendimi vatana ve Önder Beşşar Esad’a adadım. Şehit olursam çocuklarım Allah’a emanettir, kendisi onlara lutüf buyurur.

Şehit olduğundan bir kaç gün geçmemiştiki bir gazeteci şehidin eşine ziyaret ediyordu. Zavallı kadın gözyaşları içerisinde mütevazi evine işaret edip “Rahmetli hep ‘Allah bana haram hiç bir lokma nasip etmesin’ derdi” dedi.

Kimdi Ali Khuzam…

O, Baba Amr Fatihi.. Kurtarılmış bölge rüyasının yıkıcısı
Milisleri ve onların yabancı çalıştırıcılarını bıktıran, Cumhuriyet muhafızları kolordusunda bir Albay
General Mahir Esad’ın sağ eli

Savaşlarda alışılmadık bir üslübu vardı. Parlak bir albay olmasına karşın askerlerin arkasında değil, önünde yürürdü. Düşmanın ateş noktalarını kendi silahıyla susturup, askerlere ‘ilerleyin’ işareti verirdi.

Baba Amr’da öyle olmuştu. Albay tehlikeli bir bölgeye dalıp, işini halledip askerlere işaret verdi, ilerlediler. Ve Baba Amr’ın Suriye Arap Cumhuriyetine boyun eyme serüveni başladı.

Baba Amr’dan sonra Şam kırsalında görev alıp, anormal başarılarına orda devam etti. Ve şehid oldu.

Başa dön tuşu