HaberlerSuriye

Suriye’de milyonlar yeniden yönetime destek gösterisi yaptı

Suriye’de milyonlar yeniden yönetime destek gösterisi yaptı.

{Suriye’de yurdun güneyinden kuzeyine doğusundan batısına her köşesinden yankılanan, reformlara destek ve dış müdahaleyi reddetme sloganları bugün de Rakka’dan yükseldi.

Rakka’da Hafız el-Esad meydanında ulusal kararın ve geleceğin bağımsızlığıyla birlikte Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad yönetiminde sürdürülen reformlara destek ve dış müdahalenin her türlüsünü reddetmek amacıyla düzenlenen gösteride yüz binlerce kişi vatan severliğin coşkusunu yansıttı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren mitinge katılmak amacıyla sokaklara dökülen kitleler ellerindeki bayraklar ve vatan liderinin resimleriyle vatan, halk ve liderinin bir bütün olduğunu ifade ettiler.

Ayrıca ellerde taşınan pankart ve flamalarla bu kriz süresince Suriye’nin yanında duran bütün ülkelere teşekkür edildi.

Aynı saatlerde Hama’nın Selemiye ilçesinden yükselen sloganların da Rakka’daki sloganlara eklenmesiyle oluşan ulusal birik senfonisi bütün dünyaya Suriye halkının iç ve dış düşmanlarına karşı tek yumruk tek yürek olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Selemiye meydanında toplanan kitleler de reformlara desteklerini ve dış müdahaleyi reddettiklerini haykırmakla birlikte yurtta güvenlik ve istikrarı sağlama uğruna sundukları fedakarlıklar nedeniyle ordu ve güvenlik güçlerine saygı ve sevgilerini dile getirdiler.}

Başa dön tuşu