GenelSuriye

Suriye’nin Tel Abyad Bölgesinde El Kaide Ve Özgür Suriye Teröristleri Resmen Kürt Halkının Üzerine Füze Ve Roket Attılar

İslami davet sitesi Suriye kaynaklarına dayanarak verdiği haberde, Suriye’nin Tel abyad kasabasında, El kaide teröristleri resmen halkın üzerine attıkları füze ve roket saldısında, 80 sivil’in şehid edildiğini gösteren, Video görüntüsü yayınlandı.

Gösterilen video’da, Köylerinden daha güvenli bölgeye kaçmak isteyen mazlum kürt halkının üzerlerine, aşikar bir şekilde füze ve roket atıyorlar. daha sonra etrafa’ta yüzlerce kadın ve çocuğun, cansız bedeni görülüyor.

Evet güya kürt halkını koruyan PYD Güçlerinden de, hiç bir savaşçının etrafta görünmemesi, PYD, El kaide ile birlikte Müslüman Kürt halkını katletmek mi istiyor sorusu akla geliyor

Suriye’de de, el kaide eliyle Kürt halkına karşı işlenen bu cinayetler ne anlama geliyor. İşlenen bu vahşi katliama Henüz, ne BM’den ne İnsan hakları teşkilatından ve ne de, Kürt siyasi liderlerden ne bir kınama ve ne de, bir lanetleme açıklamalarının yapılmaması, epey düşündürücü olsa gerek…..

Başa dön tuşu