GenelHaberlerSuriye

Suriye’nin Yelda bölgesinde teröristlerin kaçırdığı 20 Suriyeli hayatını kaybetti

Suriye’nin başkenti Şam’ın kenar semtlerinden Yelda bölgesinde terörist gruplar tarafından kaçırılan 20 Suriyelinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Suriye haber ajansı SANA’nın bildirdiğine göre güvenlik güçlerinin Yelda bölgesinde yaptığı operasyonda daha önce teröristlerce kaçırılmış 20 Suriyelinin cesedini çöplüğe atılmış halde buldu.

Şam’ın kenar semtlerinde temizlik operasyonlarını sürdüren Suriye güvenlik güçlerinin Yelda bölgesinde teröristler tarafından oluşturulmuş çeşitli sağlık merkezlerinden çalınmış tıbbi cihaz ve ilaçların da yer aldığı bir sahra hastanesi bulduğu bildirildi.

Şam’ın el-Meydan bölgesinde çok sayıda silah, mühimmat ve el bombası bulunan bir aracı ele geçiren Suriye güvenlik güçlerinin Dera kentinde de Suriye askeri üniforması giyerek terörist eylemler yapan onlarca kişiyi tutukladığı bildirildi.

Öte yandan Fransız haber ajansına demeç veren Suriyeli bir güvenlik yetkilisi, Şam’ın el-meydan, Tadamun, Mezze, Kadem, Haceru’l- Esved, bölgelerinin terörist gruplardan tamamen temizlendiğini; ancak farklı bölgelerden kaçan sınırlı sayıdaki teröristin saldırılarını sürdürdüğünü açıkladı.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu