Ehl-i Beyt'ten DualarEhl-i Beyt'ten Yazılı Dualarİmam Zeynelâbidin'den DualarMecmuatul AhzabYazılı Dualar

İmam Zeynelabidin’in Duaları

“Ey güçsüzlerin yardımcısı, ey yoksulların hazinesi! Ey gariplerin sahibi! ey dostların yardımcısı, ey düşmanın kahredicisi! ey gökleri yükselten! sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan uzaksın. Sen’den “başka ilah yok ki bize imdat etsin. eman ver bize eman diliyoruz, bizi cehennemden kurtar! Ey her şeyin evveli ve ahiri! ey her şeyin ilahı ve sanatkarı! Ey her şeyin rızık vereni ve yaratıcısı! Ey her şeyi daraltan ve genişleten! Ey her şeyi terbiye ve idare eden! Ey her şeyi dönüştüren ve değiştiren! Ey her şeyi dirilten ve öldüren! Sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan uzaksın. Sen’den başka ilah yok ki imdadımıza yetişsin. Eman ver bize eman diliyoruz. Bizi cehennemden kurtar”

“Rabbim! Günahlarım dilimi lâl etti, konuşamıyorum; zira elimde hiçbir gerekçe yoktur. Ben günah musibetimin esiri, amellerimin rehinesi, günahlarımın müdavimi, hedefimin şaşkınıyım. Kendimi Sana karşı cür’etkârca davranan, tehditlerini küçümseyen bedbahtlar yerine koydum. Aman Allah’ım! Hangi cesaretle Sana karşı cüretkârlık yaptım, kendimi hangi kuruntularla aldattım? Efendim! Ayak tökezlemelerime ve yüz üstü düşmelerime acı. Cehaletime ve kötülüğüme iyiliğinle mu­kabele et. Ben günahımı ikrar, hatalarımı itiraf ediyorum. Kendimi Sana teslim ediyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu