Peygamberimizden DualarPeygamberimizden Yazılı DualarYazılı Dualar

Korku ve Belalardan Korunma Duası

Dert,bela, fitne, hastalık,nazar, sihir ve zalimlerin şerrinden korunmak için, sabah akşam İmam-ı Rabbani(r.a) in bildirdiğini hatırlayarak, 3 defa okunmalıdır. Ayat-i Hırz okununca da bu duayı okumalıdır. Hadis-i Şerifte buyuruldu ki:

korku-ve-belelardan-korunma

“Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim duasını sabah 3 defa okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da sabaha kadar hiç bela gelmez”(İbn-i Mace)
Korkulu yerde ve düşman karşısında, emin ve rahat olmak için Li İlafi okunmalıdır. Gece ve gündüz, hiç olmazsa 11 defa okunmalıdır.Hadis-i Şerifte buyuruldu ki:

korku-ve-belalardan-korunma02

“Euzü bikelimâtillahittammâti min şerri mâ haleka” duasını okuyana, o yerden kalkıncaya kadar, hiçbir şey zarar veremez. (Müslim)

“Issız bir yerde, bir şey kaybeden veya bir yardıma ihtiyacı olan, “Ey Allah’ın kulları bana yardım edin” desin! Her yerde, sizin görmediğiniz Allah’ın kulları vardır. Korkulu yerde üç kere, Allah’ın kulları, bana yardım edin demelidir. (Taberani)
Hasbiyallahü ve ni’mel vekil sözü her korku için bir emniyettir. (Deylemi)
İmam-ı Rabbani hazretleri cinden korunmak için ve korkulu zamanlarda, (Lâ havle velâ kuvvete illa billah-il-aliyyilazim) okunmasını emrederdi.
İmam-ı Rabbani hazretleri cinden korunmak için ve korkulu zamanlarda, (Lâ havle velâ kuvvete illa billah-il-aliyyilazim) okunmasını emrederdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı