Peygamberimizden DualarPeygamberimizden Yazılı DualarYazılı Dualar

Korku ve Belalardan Korunma Duası

Dert,bela, fitne, hastalık,nazar, sihir ve zalimlerin şerrinden korunmak için, sabah akşam İmam-ı Rabbani(r.a) in bildirdiğini hatırlayarak, 3 defa okunmalıdır. Ayat-i Hırz okununca da bu duayı okumalıdır. Hadis-i Şerifte buyuruldu ki:

korku-ve-belelardan-korunma

“Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim duasını sabah 3 defa okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da sabaha kadar hiç bela gelmez”(İbn-i Mace)
Korkulu yerde ve düşman karşısında, emin ve rahat olmak için Li İlafi okunmalıdır. Gece ve gündüz, hiç olmazsa 11 defa okunmalıdır.Hadis-i Şerifte buyuruldu ki:

korku-ve-belalardan-korunma02

“Euzü bikelimâtillahittammâti min şerri mâ haleka” duasını okuyana, o yerden kalkıncaya kadar, hiçbir şey zarar veremez. (Müslim)

“Issız bir yerde, bir şey kaybeden veya bir yardıma ihtiyacı olan, “Ey Allah’ın kulları bana yardım edin” desin! Her yerde, sizin görmediğiniz Allah’ın kulları vardır. Korkulu yerde üç kere, Allah’ın kulları, bana yardım edin demelidir. (Taberani)
Hasbiyallahü ve ni’mel vekil sözü her korku için bir emniyettir. (Deylemi)
İmam-ı Rabbani hazretleri cinden korunmak için ve korkulu zamanlarda, (Lâ havle velâ kuvvete illa billah-il-aliyyilazim) okunmasını emrederdi.
İmam-ı Rabbani hazretleri cinden korunmak için ve korkulu zamanlarda, (Lâ havle velâ kuvvete illa billah-il-aliyyilazim) okunmasını emrederdi.

2 Yorum

  1. Allah Razı olsun,Yüce Rabbim sizi Cennetinle Müjdelesin,bu gece inanaın çok korkunç olaylar yaşanacaktı belki de hayatımın en büyük yanlışını yapacaktım,son aklıma dua etmek geldi,doğrusunu söylemekten hiç çekinmeden yazıyorum,hiç dua bilmiyordum desem yeri var bir kaç tane biliyorum ancak yarım yamalak,sora aradım bu beladan hangi duayı okumam gerekiyor işlemek istemediğim bir durumla karşı karşıya kaldım ve tek sığanak yer Allahımızın Yaratıcımızın dualarına sığındım ve buraya denk geldim ararken,şimdi buradaki duaları okudum ve Allaha şükür ki Katil olmaktan kueraıldım bu dualar sayesinde,Şükürler olsu Rabbimize ve bu duaları buraya paylaşan her kim olursa olsun ona Minnetarım,Minnetarım,ne kadar Minnet etsem az gelir,sadece ve sadece Allah bu kişiyi buraya bu duaları paylaşan kişiyi Cennetinle Müjdelesin diyorum,öteki dünyada da Minnet duyacağım bu Dünyada da.Allah Razı olsun,hem Alem hem ben hem de karşım daki nusubett kişden bu dualar sayesinde kurtuldum sabaha kadar bunlarıyazarım ancaK KELİMELERE SIĞMAZ” Bir çok kişinin canı kurtuldu yuvası yıklımadan tertemiz bu beladan kurtuldum Şükürler olsun.!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu