Ehl-i Beyt'ten DualarArapça Türkçe Görüntülü DualarGörüntülü DualarRecep Ayı DuaÜç Aylar Dua

Recep Ayı Duası Türkçe Altyazılı

Değerli takipçilerimiz yazımızda Recep Ayı Duası hakkında bilgileri ve Türkçe altyazılı dua videosunu bulacaksınız.

Recep Ayı Duası

Recep Ayı’nın Önemi

“Allah’ın ayı” diye Efendimizin(s.a) buyurduğu Recep Ayı üç ayların ilk ayı olup Allah’ın rahmet ayı olan Ramazan Ayına bir ön hazırlık hükmünde olup. İlk cuması olan Regaip gecesi bir çok günahların affedileceği buyrulan gecelerin ilkidir. Yirmi yedinci gecesi de Miraç gecesi olup namazın üzerimize farz kılındığı gecedir.

Recep Ayı Duası Nedir?

Recep Ayı’na giriş için okunan duadır.
İmam Cafer Sadık’tan (r.a) rivayet edilen dua aşağıdaki gibidir:

Recep Ayı Duası Arapçası Okunuşu ve Anlamı

يا مَنْ اَرْجُوهُ لِكُلِّ خَيْر، وَآمَنَ سَخَطَهُ عِنْدَ كُلِّ شَرٍّ، يا مَنْ يُعْطِي الْكَثيرَ بِالْقَليلِ، يا مَنْ يُعْطي مَنْ سَأَلَهُ يا مَنْ يُعْطي مَنْ لَمْ يَسْأَلْهُ وَمَنْ لَمْ يَعْرِفْهُ تَحَنُّناً مِنْهُ وَرَحْمَةً، اَعْطِني بِمَسْأَلَتي اِيّاكَ جَميعَ خَيْرِ الدُّنْيا وَجَميعَ خَيْرِ الاْخِرَةِ، وَاصْرِفْ عَنّي بِمَسْأَلَتي اِيّاكَ جَميعَ شَرِّ الدُّنْيا وَشَرِّ الاْخِرَةِ، فَاِنَّهُ غَيْرُ مَنْقُوص ما اَعْطَيْتَ، وَزِدْني مِنْ فَضْلِكَ يا كَريمُ.

Okunuşu:”Ya men ercûhu li-kulli hayr; ve âmenu sehatehu inde kulli şerr. Ya men yu’ti’l-kesîre bi’l-galîl. Ya men yu’tî men seeleh. Ya men yu’tî men lem yes’elhu ve men lem ye’rifhu bi-mes’eletî iyyake cemîe hayr’id-dunya ve cemîe hayr’il-ahire, vasrif annî bi-mes’eletî iyyake cemîe şerr’id-dunya ve şerr’il-ahire. Feinnehu ğayru mengûsin ma e’teyte ve zidnî min fazlike ya kerîm.”

Anlamı: Ey her hayrını ümid ettiğim ve her kötülükte gazabından güvencede olmayı umduğum (rabbim)! Ey aza karşılık çok veren; ey rahmet ve şefkatinden dolayı isteyene de, istemeyene de veren. Sana yalvarıyorum, dünya ve ahiret hayrının hepsinden bana da nasip buyur. Bütün dünya ve ahiret şerrini benden uzaklaştır. Kendi fazl-u kereminden bana verdiğini artır ey Kerim (Allah)!

Recep ayı ile ilgili genel dualar aşağıda eklenmiştir.
https://www.islamidavet.com/dualar/recep-ayi-genel-dualari/

 

Sitemizde yer alan diğer yazılı dualarımızı inceleyebilirsiniz. https://www.islamidavet.com/dualar/yazili-dualar/

Sitemizde yayınlanan dualardan hızlı haberdar olmak için Facebook Sayfamızı beğenebilirsiniz.

https://www.facebook.com/davetdua

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu