Görüntülü DualarŞaban AyıTürkçe Görüntülü DualarÜç Aylar Dua

Şaban Ayınız Mübarek Olsun Türkçe Video

Şaban Ayınız Mübarek Olsun!Şaban Ayınız Mübarek Olsun

Değerli takipçilerimiz Efendimiz(s.a)’in “Benim Ayım” olarak buyurduğu bu aya kavuşmuş bulunmaktayız. Ramazan’a sadece bir ay kaldığını haber veren bereketli aya hoş geldin diyoruz.

Şaban Ayınız Mübarek Olsun

Şaban Ayının Fazileti

Efendimiz (s.a) :

Bu Receb ve Ramazan ayları arasında öyle faziletli bir aydır ki, insanların çoğu bundan gafildir. Bu öyle bir aydır ki, ameller, Âlemlerin Rabbine bu ayda yükseltilir. Bu nedenle Ben de oruçlu iken amellerimin yükseltilmesini severim.”  (Nesai, Savm, 70.)

Aynı zamanda mübarek Berat Gecesi de Şaban ayı içindedir. Şaban ayının 15. gecesi Berat Gecesidir.

İmam Ali (k.v) den, Peygamber Efendimiz (s.a)  şöyle buyurduğunu rivayet etti.

“Şaban ayının yarısı on beşinci gecesi olunca, o geceyi ibadetle, gündüzünü oruçla geçiriniz.  Çünkü Cenâb-ı Allah’ın rahmeti o gece güneşin batmasıyla dünya semasına tecelli eder ve şöyle nida eder: “Bağışlanmak, af dileyen yok mu? Onu affedeyim, günahlarını bağışlayayım.  Rızık isteyen yok mu? Ona rızık vereyim. Şifa dileyen yok mu? Ona şifâ vereyim. Bir derde müptela olan yok mu? Derdine deva vereyim”. Bu hal güneş doğuncaya kadar devam eder.”İbn Mace.İkame.191.et-Tergîb ve’t-Terhib, II,473).

“Allah Teâlâ Şaban’ın on beşinci geresi (Berâet gecesi) tecelli eder ve ana-babaya asi olanlarla Allah’a ortak koşanlar dışında bütün kullarını bağışlar.(İbn Mace, İkametü’s-Salât, 191; Tirmizî, Savm, 38).

 “Şu beş gecede yapılan dualar kabul edilir, geri çevrilmez. Regaip Gecesi, Şaban ayının on beşinci gecesi, Cuma geceleri, Ramazan Bayramı gecesi ve Kurban Bayramı gecesi” (İbn-i Asâkir; Muhtar’ul- Ehadis. H.568).

“Şüphesiz ki Allah ve melekleri o peygambere çok salat ederler. Ey iman edenler, siz de ona salat edin tamin bir teslimiyette de selam verin.” (Ahzab; 56) ayeti celilesi de Şa’ban ayında nazil olmuştur.

Şaban Ayınız Mübarek Olsun adlı videonun akabinde Şabaniye Münacatı için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz

https://www.islamidavet.com/dualar/6903/

Ayrıca İmam Ali(k.v) Şaban Ayı Duası

https://www.facebook.com/davetdua/videos/815563768626793/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu