15 MünacaatAf ve Mağfiret DualarıArapça Türkçe Görüntülü DualarEhl-i Beyt'ten DualarGörüntülü Dualarİmam Zeynelâbidin'den Dualar

Şikayet Edenlerin Duası Türkçe Altyazılı

Şikayet Edenlerin Duası Türkçe Altyazılı

Dua Hakkında:Bu Münacat İmam Zeynelabidin (A.S)’ın Hamse Aşere Diye Meşhur Olan Münacatlarındandır. Allame Meclisî “Biharu’l-Envar”da şöyle kaydetmiştir: Ben bu münacatların ashabımızdan bazılarının kitaplarında rivayet edildiğini gördüm.

Şikayet Edenlerin Duası Türkçe Altyazılı

Videolu-Sakınanların Duası Türkçe Altyazılı:

https://www.islamidavet.com/dualar/videolu-sakinanlarin-duasi-turkce-altyazili/
DUANIN TÜRKÇE METNİ:

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

Ey Rabb’im! Var gücüyle kötülüğü emreden, hızla günaha koşan, (senin) emrinden çıkmaya düşkün olan, gazabına kendini hedef kılan şu nefsi sana şikâyet ediyorum. O, beni helâk olma yollarına sürükleyerek senin indinde en aşağılık halde helâk olanlardan kılmaktadır. Hastalıkları çok, arzuları uzundur. Şerle karşılaştığında sabırsızlaşır, hayra ulaştığında (onu diğerlerinden) esirger. Oyun ve eğlenceye düşkündür. Gaflet ve yanılma ondan ayrılmaz. Günahı görünce durmaz. Tövbe etmek istediğimde beni oyalar.

Ey Rabb’im! Beni saptıran düşmanı ve beni aldatan şeytanı sana şikâyet ediyorum. O, kalbimi vesveseyle dolduruyor, gönlümü kuruntularıyla kuşatıyor, bana karşı heva ve hevese destekçi oluyor, dünya sevgisini gözümde cilvelendiriyor ve sana yakınlaşmama engel oluyor. Ey Rabb’im! Vesveselerle altüst olan, kir ve pas tutan şu katı kalbi ve senin korkundan ağlamayan, görüp hoşlandığı her şeye tamah eden şu (aç ve kuruyan) gözü sana şikâyet ediyorum.

Ey Rabb’im! Benim bir güç ve kuvvetim varsa, ancak senin kudretinledir; senin koruman olmasa benim için dünya zorluklarından kurtuluş yoktur. O halde üstün hikmetin ve geçerli meşiyyetin hürmetine, beni kendi bağış ve kereminden başkasına yöneltme ve fitnelere hedef kılma; şefkat ve merhametin hürmetine düşmanlara karşı bana yardımcı ol, kusur ve ayıplarımı ört, beni belalardan koru, günahlardan sakındır; ey merhametlilerin en merhametlisi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu