Suriye

Lazkiye’de teröristler ambulansa ateş açtı

Suriye’nin Güney Remil semtindeki Tren İstasyonu Konutlarında silahlı terör gruplarının kurşunları, Mustafa Salih Feyyad adlı vatandaşı şehit ederken, eşini de yaraladı.

Şehit Feyyad’ın yaralanan karısı Suriye Televizyonuna yaptığı açıklamada olayı şu şekilde aktardı: “Mutfakta olduğumuz sırada pencereden, evimizin karşısında inşaat halindeki bir binada, arkasında gizlenmek için barikat kurmuş birkaç silahlı gördük. Bizleri gördüklerinde ateş etmeye başladılar” diyerek eşinin dürbünlü silahla göğsünden vurularak şehit düştüğünü, kendisinin de kolundan aldığı kurşun neticesinde yaralandığını söyledi.

Diğer taraftan şehidin oğlu da, silahlıların üç günden bu yana Güney Remil’de yolları keserek inşaat halindeki binaları istila ettiklerini ifade ederek, kendisinin semte giremediğini, anne babasının da evden çıkamadığını kaydetti.

Kardeşinin kendisini arayarak ambulans getirtmesini istediğini dile getiren şehidin oğlu, bir arkadaşından yardım istediğini ve kendisine eşlik ettiğini söyledi.

Şehit Feyyad’ın oğlu, semte girebildikten sonra bilincini kaybetmiş olan babasını, arkadaşı ve kardeşiyle araca bindirmeye çalışırken, silahlıların, üzerlerine ateş etmeye başladığını ve babasına birçok kurşunun isabet ettiğini, kardeşinin de ayağından yaralandığını sözlerine ekledi.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu