GenelHaberler

Libya’daki Abdusselam El Esmer’in türbesi İslam düşmanları tarafından yıkıldı

Afrika kıtasının en meşhur türbelerinden olan Abdusselam El Esmer’in türbesi çağımızın haricileri olan Selefilerce yıkıldı. Abdusselam El Esmer, İmam Hasan’ın (a.s) torunlarından ve Afrika kıtasında yatmakta olan en ünlü imam zade. Selefiler bu kez biraz daha ileri giderek İslam dinince yasak olmasına rağmen türbeyi yıktıktan sonra cesedi de yerinden çıkararak saygısızlıkta bulundular. Selefilerin tahribine direnen 30 Ehlibeyt dostu şehit edilirken 212 kişide yaralandı.

Baki Mezarlığının Vahhabilerce tahrip edilerek milyonlarca Ehlibeyt aşığının kalbine ateş atıldığı gün olan 8 Şevval günü, bir kez daha bu acı hadise yaşandı ve ilahi arşın sallanmasına sebep oldu. Başta Ehlibeyt taraftarları olmak üzere İslam dünyasının kalbi bir kez daha Selefi Vahabilerce parça parça edildi ve Afrika’nın kuzeyinde bulunan en meşhur imam zade ve Ehlibeyt dostlarının toplandığı en büyük toplanma merkezi Libya’da azgın Selefilerce yerle bir edildi!

Ancak bu facia burada son bulmadı, maalesef gözü dönmüş sapkın selefiler bu imam zadenin kabri şerifini tahrip ettikten sonra bir alçaklığa daha imza atarak mübarek cesedi yerinden çıkararak ceset üzerinde çirkinliklerde bulundular! Abdusselam El Esmer, Ehlibeytin kerimi olan İmam Hasan Müçteba’nın (a.s) mazlum torunlarından ve Libya’daki Ehlibeyt dostları tarafından ziyaret edilen en büyük ziyaret yeriydi.

Bu çok acı hadise sonucu 30 Libyalı Ehlibeyt dostu şehit olurken 212 kişi de yaralandı. Bölgeden gelen haberlere göre tedavi altına alınan yaralıların bir çoğunun durumu ağır.

Selefi Vahabi müftüler tarafından son yıllarda defalarca bu imam zadenin türbesinin yıkılması gerektiğine dair fetvalar yayınlanmıştı, ancak halkın şiddetle karşı çıkması ve türbeyi canı pahasına savunmalarından dolayı azgın selefi teröristler türbeye bir şey yapamamıştı. Ancak bu kez İslam ve insanlıktan nasiplenmemiş selefiler Libya’nın karışık olan fiili durumundan yararlanarak çok büyük bir cürette bulunarak dünyanın gözleri önünde bu alçaklığı yaptılar.

İmam Zade Abdusselam El Esmeri’nin haremi şerifleri 800 yıl öncesine dayanmakta ve tarihi mekanlardan biri sayılmaktadır. Türbe Ehlibeyt düşmanlığıyla tanınan selefi müftülerin baskıları sonucu selefi vahabiler tarafından yerle bir edildi.

Bu haremi şerifin yanında bulunan bin yıla yakındır korunmakta olan tarihi kitapların bulunduğu çok büyük bir kütüphane de – Libya Kültür Bakanının açıklamasına göre Libya’nın en büyük kütüphanesi – bu haremi şerifin tahrip edilmesinin ardından boşaltılarak ateşe verildi.

Libya’nın Başkentinde bulunan onlarca Peygamber evladı seyitlerin kabirlerine selefilerce saldırılar düzenlendi.

Libya’dan alınan haberlere göre imam zadelerin kabirlerinin yıkılması ve kabirlerin açılma girişimleri Libya’da karışıklıklar çıktığı günlerde şiddet kazanmış. Geçtiğimiz Cuma günü de Libya’nın başkentinde bulunan İmam Hasan’ın torunlarından olan “Eş- Şuab Ed Duhmani”nin kabri şerifleri ve onlarca başka seyit mezarı yerle bir edildi.

Libya Ulusal Kongre Başkanı “Muhammed El Mukrif” televizyondan yaptığı açıklamada kutsal mekanların tahrip edilmesini ve yakılmasını şiddetle kınayarak, bu ülkede bulunan tarihi ve hat yazmalı nüshaların ortadan kaldırılmasını mahkum etti. Görünüşe bakılırsa Vahabi Selefiler bu ülkedeki müslümanlara ait mekanları, kitapları ve tarihi senetleri yakıp yıkarak bu ülke tarihinden İslam’ın varlığını yok etmeye çalışmaktadırlar.

Alınan bilgilere göre Suudi Arabistan, şu ana kadar bu kabri şerifin yıkılması için Libya’ya oldukça fazla baskı yaptı. Vahabi Suudilerce bu baskılar o kadar arttı ki hatta geçtiğimiz hafta Suudi Arabistan’da düzenlenen İslam ülkelerinin toplantısında bu kabri şerif yıkılmadığı ve vahabilerin itirazı üzerine Libya bayrağı baş aşağı asıldı.

Bizler Ehlibeyt dostları olarak bu sözde Müslüman, ama özde İslam ve Allah düşmanı olan bu sapkınları kınıyoruz.

Başa dön tuşu