LübnanSeyyid Hasan Nasrullah

Nasrullah Üniversite Mezunları

Lübnanlı Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, önümüzdeki süreçte herhangi bir çatışmanın dayatılması halinde Lübnan direnişinin İsrail işgaline karşı zafer sağlayacağını belirtti.

Nasrullah bugün, üniversite mezunları münasebetiyle Seyyid el-Şuheda Kompleksinde yaptığı ve el-Menar Televizyonunun yayınladığı konuşmasında; Lübnan direnişinin ayrıcalıkları arasında bilimselliğe, marifete, uzmanlığa ve mevcut teknolojiye dayandığını beşeri ve maddi olanaklarını geliştirmeye özen gösterdiğini belirtti. Ayrıca ruhani boyutlara ilaveten fedakarlıklarda bulunmaya yüksek derecede hazır olduğunu, zafer için de ısrarlı ve azimli olduğunu kaydetti.

Tüm bunların düşman işgalci İsrail’in uzun zamandan beri psikolojik savaşa ilaveten askeri, güvenlik ve medya düzeyinde Lübnan direnişine karşı beyinsel bir çatışma yürüttüğünü itiraf etmesine neden olduğunu belirten Nasrullah, Lübnanlı telekomünikasyon uzmanlarının büyük bir başarı gerçekleştirdiklerini kaydetti. Nasrullah Lübnanlı telekomünikasyon uzmanlarının, İsrail’in Lübnan telekomünikasyon şebekesine ve bununla da Lübnanlıların hayatlarına ihlallerini ortaya koymakla bilimsel, teknik, önlemsel,güvenlik ve ulusal büyük bir başarı sağladıklarını açıkladı.

Hizbullah Genel Sekreteri Nasrullah Lübnan’ın güvenliği, istikrarı, toprak bütünlüğü, halk barışı ve adaletin sağlanmasına özen gösteren herkesin Suriye ve Suudi Arabistan çabalarının başarısına özen göstermekte olduğuna ve çabaları desteklediğine dikkat çekti. Nasrullah, Suriye ve Suudi çabaların; Lübnan’a ilişkin uluslararası mahkemenin çıkarması beklenen iddia kararı krizinin çözülmesini hedeflediğini sözlerine ekledi.

Nasrullah, iddia kararının çıkmasından önce Lübnan’da toplu bir kararın alınması yönünde anlaşmazlık tarafları arasında diyalog ve anlayışın özen gösterdiğimiz Lübnan’ın korunması ve halk barışının sağlanmasına yol açacağını belirtti.

Başa dön tuşu