Ehl-i Beyt'ten DualarEhl-i Beyt'ten Yazılı DualarHacet Dualarıİmam Zeynelâbidin'den DualarÖzel DualarYazılı Dualar

Ehli Beytten Hacet Duası

Ehli Beytten Hacet Duası

Dua Hakkında:Şeyh Kef’amî “Beledu’l-Emin” adlı kitabında İmam Zeynulabidin’in (a.s) duasını naklederek şöyle demiştir: Bu duayı Mukatil b. Süleyman İmamdan nakletmiş ve şöyle demiştir: “Kim bu duayı yüz defa okur da duası kabul olmazsa Mukatil’e lanet etsin.” Dua rivayet eden Mukatil B. Süleyman Duası olarak da adlandırılır. Dua şöyledir:

Ehli Beytten Hacet Duası Arapça:

اِلهٰي كَيْفَ اَدْعُوكَ واَنَا اَنَا وَكَيْفَ اَقْطَعُ رَجائي مِنْكَ واَنْتَ اَنْتَ، اِلهٰي اِذا لَمْ اَسْاَلْكَ فَتُعْطيني فَمَنْ ذَا الَّذي اَسْأَلُهُ فَيُعْطيني، اِلهٰي اِذا لَمْ اَدْعُكَ فَتَسْتَجيبَ لي فَمَنْ ذَا الَّذي اَدْعُوهُ فَيَسْتَجيبُ لي، اِلهٰي اِذا لَمْ اَتَضرَّعْ اِلَيْكَ فَتَرْحَمَني فَمَنْ ذَا الَّذي اَتَضرَّعُ اِلَيْهِ فَيَرْحَمُني، اِلهٰي فَكَما فَلَقْتَ الْبَحْرَ لِمُوسى عَلَيْهِ السَّلامُ وَنَجَّيْتَهُ اَسْأَلُكَ اَنْ تُصَلِّيَ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِهِ واَنْ تُنَجِّيَني مِمّا اَنَا فيهِ وَتُفَرِّجَ عَنّي فَرَجاً عاجِلاً غَيْرَ آجِل بِفَضْلِكَ وَرَحْمَتِكَ يا اَرْحَمَ الرّاحِمينَ .

Ehli Beytten Hacet Duası Anlamı:

“İlahi! Ben ben (günahkâr) olduğum halde nasıl seni çağırayım ve sen de sen olduğun halde nasıl senden ümidimi keseyim. İlahi! Senden bir şey istemediğim zaman sen bana bağışta bulunuyorsun; o halde istediğim zaman bana -hemen- bağışta bulunacak kimdir?! İlahi! Seni çağırmadığım zaman bile hacetimi reva ediyorsun; o halde çağırdığım zaman hacetimi -hemen- revâ edecek kimdir?! İlahi! Sana yalvarıp yakardığım zaman bana merhamet ediyorsun; o halde yalvarıp yakardığımda -hemen- bana merhamet edecek kimdir? İlahi! Denizi Musa aleyhisselam için yarıp onu kurtardığın gibi senden Muhammed ve Ehl-i Beyt’ine salat etmeni ve beni içinde bulunduğum halden kurtarmanı, bana gecikmeyen acil bir kurtuluş yolu göstermeni diliyorum; lütuf ve rahmetinle, ey merhametlilerin en merhametlisi!

Ayat-ı Hırz Nedir Nasıl Okunur?

https://www.islamidavet.com/dualar/ayat-i-hirz-nedir-nasil-okunur/

Ümit Edenlerin Duası Türkçe Altyazılı:

https://youtu.be/UOP6MiruD6M

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı