Ehl-i Beyt'ten DualarEhl-i Beyt'ten Yazılı DualarHacet Dualarıİmam Zeynelâbidin'den DualarÖzel DualarYazılı Dualar

Ehli Beytten Hacet Duası

Ehli Beytten Hacet Duası

Dua Hakkında:Şeyh Kef’amî “Beledu’l-Emin” adlı kitabında İmam Zeynulabidin’in (a.s) duasını naklederek şöyle demiştir: Bu duayı Mukatil b. Süleyman İmamdan nakletmiş ve şöyle demiştir: “Kim bu duayı yüz defa okur da duası kabul olmazsa Mukatil’e lanet etsin.” Dua rivayet eden Mukatil B. Süleyman Duası olarak da adlandırılır. Dua şöyledir:

Ehli Beytten Hacet Duası Arapça:

hacet duası mukatil b süleyman

Ehli Beytten Hacet Duası Anlamı:

“İlahi! Ben ben (günahkâr) olduğum halde nasıl seni çağırayım ve sen de sen olduğun halde nasıl senden ümidimi keseyim. İlahi! Senden bir şey istemediğim zaman sen bana bağışta bulunuyorsun; o halde istediğim zaman bana -hemen- bağışta bulunacak kimdir?! İlahi! Seni çağırmadığım zaman bile hacetimi reva ediyorsun; o halde çağırdığım zaman hacetimi -hemen- revâ edecek kimdir?! İlahi! Sana yalvarıp yakardığım zaman bana merhamet ediyorsun; o halde yalvarıp yakardığımda -hemen- bana merhamet edecek kimdir? İlahi! Denizi Musa aleyhisselam için yarıp onu kurtardığın gibi senden Muhammed ve Ehl-i Beyt’ine salat etmeni ve beni içinde bulunduğum halden kurtarmanı, bana gecikmeyen acil bir kurtuluş yolu göstermeni diliyorum; lütuf ve rahmetinle, ey merhametlilerin en merhametlisi!

Duanın Latince Okunuşu

İlâhi iz alem ilahi keyfe ed’uke ve ena ena ve keyfe ekda’u recâi minke ve ente ente ilâhi iz alem eselke fetu’dînî femen zellezi eseluhû fey’udînî. İlâhi izalem etedarr’a ed’uke fetestecîbe lî femen zellezi ed’uhû feyestecîbu lî ileyke feterhamenî femen zellezi etedarra’u ileyhi feyerhamûnî. İlâhi fekema felaktel bahra li mûsa aleyhiiselamu ve necceytehu eseluke en tusalliye alâ Muhammedin veâlihî ven tunecciyeni mimmâ enâ fihi vetüferrice annî feracen acilen ğayra âcili bifadlike verahmetike ya erhamerrahimin.

Ayat-ı Hırz Nedir Nasıl Okunur?

https://www.islamidavet.com/dualar/ayat-i-hirz-nedir-nasil-okunur/

Ümit Edenlerin Duası Türkçe Altyazılı:

https://youtu.be/UOP6MiruD6M

4 Yorum

  1. Hocam bu duanin latince yani türkçe yazili sini yazabilirmisiniz hocam olur bu duaya çok ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu