Yazılı DualarAylık DualarEyyamullah DualarıPeygamberlerden Yazılı Dualar

Hz. Cebrailin Hz. İsa’ya Hediye Getirdiği Dualar

Zilhicce ayının ilk on gününde, bu on günde okuması için Allah Teala’dan Hz. Cebrailin Hz. İsa’ya Hediye Getirdiği Dualar

İşte O Beş Dua:

Arapçası:

(1) اَشْهَدُ اَنْ لا اِلـٰهَ اِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لا شَريكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ، بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَهُوَ عَلى كُلِّ شَيْءٍ قَديرٌ

(2) اَشْهَدُ اَنْ لا اِلـٰهَ اِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لا شَريكَ لَهُ، اَحَداً صَمَداً لَمْ يَتَّخِذْ صاحِبَةً وَلا وَلَداً

(3) اَشْهَدُ اَنْ لا اِلـٰهَ اِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لا شَريكَ لَهُ اَحَداً صَمَداً لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ وَلَمْ يَكُنْ لَهُ كُفُواً اَحَدٌ

(4) اَشْهَدُ اَنْ لا اِلـٰهَ اِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لا شَريكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ يُحْيى وَيُميتُ وَهُوَ حَيٌّ لا يَمُوتُ، بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَهُوَ عَلى كُلِّ شَيْءٍ قَديرٌ

(5) حَسْبِيَ اللهُ وَكَفى سَمِعَ اللهُ لِمَنْ دَعا، لَيْسَ وَراءَ اللهِ مُنْتَهى، اَشْهَدُ للهِ بِما دَعا وَاَنَّهُ بَريءٌ مِمَّنْ تَبَرَّأَ وَاَنَّ لِلّهِ الآخِرَةَ وَالأُولى.

 

Hz. Cebrailin Hz. İsa’ya Hediye Getirdiği Dualar Anlamı:

1- “Şehadet ederim ki Allah’tan başka ilâh yoktur; tektir; ortağı yoktur; saltanat ve hamd ona hastır; hayır onun elindedir ve onun her şeye gücü yeter.”

2- “Şehadet ederim ki Allah’tan başka ilâh yoktur; tektir; ortağı yoktur; birdir; ihtiyaçsızdır; kendisine eşi ve çocuk edinmemiştir.”

3- “Şehadet ederim ki Allah’tan başka ilâh yoktur; tektir; ortağı yoktur; birdir, ihtiyacı yoktur, doğmamış ve doğrulmamıştır; hiçbir şey onun dengi değildir.”

4- “Şehadet ederim ki Allah’tan başka ilâh yoktur; tektir; ortağı yoktur; saltanat ve hamd ona hastır; diriltir ve öldürür; O ölmeyen diridir; hayır O’nun elindedir; O’nun her şeye gücü yeter.”

5- “Allah bana yeter ve kafidir, Allah dua edenin duasını duymak-tadır; Allah’ın ötesinde nihayet yoktur. Allah için davet ettiği şeye şehadet ederim; O teberri edenlerden beridir; ahiret ve dünya Allah’a hastır.”

Zilhicce ayının ilk on gününde bu dualar okunmalıdır.

Ramazan ve Kurban bayramında okunması gereken nudbe duası:

https://youtu.be/LtfzBOOuLUU

Cebrail’in Resulullah’a (s.a.a) Öğrettiği Dua

Zilhicce Duası ve Zilhicce Ayının Amelleri yazımızı okumak için linke tıklayınız:

Zilhicce Duası ve Zilhicce Ayının Amelleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu