SalavatlarYazılı DualarYazılı Salavatlar

Salavat-ı Cevheratil Kemal

salavat-i-cevher
Okunuşu:
Bismillâhirrahmânirrahiym* Allahumme salli ve sellim alâ aynir rahmetir rabbâniyyeti vel yâkûtetil mutehakkikatil hâiteti bi merkezil fuhûmi vel meânî ve nûril ekvânil mutekevvinetil âdemiyyi sahibil hakkir rabbâniyyil berkıl estai bi muznil eryâhıl mâlieti li kulli mutearridin minel buhûri vel evânî ve nûrikel lamzimillezi mele’te bihi kevnekel hâitı bi emkinetil mekâni* Allahumme sali ve sellim ala aynil hakkilleti tetecellâ minhâ urûsul hakâiki aynil meârifil akvemi sırâtıket tâmmil eskâm* Allahumme salli ve sellim alâ tal’atil hakki bilhakkıl kenzil a’zami ifadatike minke ileyke ihatatin nuril mutalsemi sallellahu aleyhi ve ala alihi ve selaten tuarrifuna biha iyyah*

Anlamı:Manası: Ey Allah’ım! Nazargahın olan rahmet pınarı,sonsuz kudretinle tahakkuk eden yakut ve inci tanesi, mana ilimlerinin mübarek Zat-ı Ahmediyyesi’nde neşet eden göz kamaştırıcı nur, Yüce Allah’ın ayan beyan apaçık mûcizesi,yağmur tanelerini taşıyan rahmet bulutları arasında çakan şimşekler misali, zamanın ve de denizlerin engelleyemediği bütün mekanları kuşatan, kainatı aydınlatan Muhammed Mustafa’ya salat ü selam et,mübarek eyle Allah’ım! Ey Allahım! Marifetlerin tecelligahı ve kaynağı,hakkın gerçeğin görünen gözü, hakiki saltanatın onun marifetiyle ancak tecelli ettiği,edeceği marifetlerin menbaı,Sırat-ı Müstakim’de sebat etme sonucu zirveye taht kuran, o en berrak, pak ve temiz ruh u pak-i Muhammed’e salat ü selam olsun. Ey Allahım! Hak ve gerçeğin apaçık yüzü; senin sonsuz kudret ve celalinle en güzel ahlâk-ı hamideye sahip olan, tükenmek bilmeyen hazinenin mümessili,gizli aşikar nur timsali Muhammed Mustafa’ya, al ve sahabelerine salat ü selam eyle ki, bu selam ile o müstesna insanı tanıyabilelim,onun yolunda yaşıyabilelim.Amin…(Mec. Ah. Muh,369)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu