Z

Zelzele Tabiri

Zelzele Tabiri

Rüyada görülen deprem sultandan korkmaya delalet eder. Bazıları da bilinen bir yerde meydana gelen zelzele bir yerden bir yere göç etmeye delalet eder, dediler.
Bazı tabirciler, zelzele melik tarafından meydana gelecek bir hadisedir, dediler.
Eğer zelzele her tarafta olmuşsa, hadise de umumi olur. Eğer zelzele belli bir yerde olmuşsa, o hadise zelzelenin olduğu şehrin halkına mahsustur.
Rüyada herhangi bir dağın sarsıldığını veya yerinden ayrıldıktan sonra tekrar yerine geldiğini görse, ora halkmm sultanına veya büyük kimsesine şiddet ve büyük korku isabet eder.
Bir kimse rüyada bir yerde zelzele olduğunu ve orada birtakım insanların yere battığını ve birtakımının da kurtulduğunu görse, sultan oraya gelir. Ve halka işkence eder. Bazıları da bu rüya, şiddetli bir hastalığa delalet eder, dediler.
Yer-sarsıntısının olduğu yerde melik halka zulmeder ve onların sırlarını ifşa eder.
Bir kimse rüyada yerin sarsıldığını ve göğün de müztarip de olduğunu görse, o şehrin halkı sultanın kahrına uğrar. Hastalıkları sebeb yle ;malları ve canları gider.
Biı kimse rüyada yerin sarsıldığını görse, o kimsenin iş ve geçiminde meydana gelecek canhlığa delalet eder.
Rüyada yerin sarsıldığın görse, bir taraftan o yere inecek belaya yahut orada meydana gelecek çekirge, dolu, kıtlık veya şiddetli korkuya delalet eder.

Kaynak: İmam Nablusi

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı