İran

17. Büyük Peygamber -s- tatbikatında balistik füze kullanıldı

İran’ın güneyinde başlayan İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’nun 17. Büyük Peygamber -s- tatbikatının ikinci gününde düşman gemileri, tesisleri ve üslerine karşı balistik füze kullanıldı.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu enformasyon merkezinin haberine göre, 17. Büyük Peygamber -s- tatbikatının ikinci gününde düşman gemileri, tesisleri ve üslerine karşı balistik füze kullanıldı. Tatbikatta karadan karaya fırlatılan balistik füzeler düşmanın önceden belirlenen hedeflerine tam isabet gerçekleştirdi. Tatbikatta ayrıca farazi düşmanın savaş gemileri de yüzeyden yüzeye fırlatılan füzelerle imha edildi.

Savaş gemileri ve sahilde kurulan hava savunma sistemlerinin düşman İHA’larına karşı koyması da tatbikatın ikinci gününde başarılı bir şekilde uygulanan bir başka operasyondu.

17. Büyük Peygamber -s- tatbikatının ikinci gününde ayrıca taktiksel ve stratejik düzeyde nüfuz operasyonu, biyolojik savaş şartlarında operasyon ve hava savunma şebekesinde yer alan birliklerin ortak operasyonu da gerçekleştirildi.

17. Büyük Peygamber -s- askeri tatbikatı Pazartesi günü başladı. Beş gün sürecek tatbikat Fars körfezi, Hürmüz boğazı ve Hürmüzgan, Buşehr ve Huzistan eyaletlerinin karasularında düzenleniyor. Tatbikata İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu’na bağlı kara, deniz ve hava uzay kuvvetleri ve bazı gönüllü seferberler birlikleri katılıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.