İslami Davet

Yemen

19 Mart 2018 12:34

Yemenli güçlerin Suudi Arabistan'ın güneyinde yer alan Cizan'da 5 Suudi askeri etkisiz hale getirdi. Sputnik'in haberine göre, Suudi askerler, Ensarullah keskin nişancıları tarafından Cizan'ın Kuy köyünde etkisiz hale getirildi. Ensarullah keskin nişancıları dün de Cizan'daki bir üste bir Suudi askeri hedef almıştı. Ensarullah topçu birlikleri de Suudi Arabistan'ın güneyindeki Asir bölgesinde Suudi uşakları ve askerlerinin mevzilerini hedef aldı.

18 Mart 2018 10:49

Hizbullah Hareketi yürütme konseyi başkan yardımcısı Şeyh Nebil Kavuk, Suudi prensin İran karşıtı açıklamalarına tepke göstererek, Yemen halkı, kadın ve çocuklarına yönelik işlenen cinayetlerin failinin gerçekte zamanın Hitler'i olduklarını, İran'ın ise Irak ve Suriye'de bu ülkenin mazlum ve savunmasız halklarına yardım eli uzatmaktan başka bir şey yapmadığını bildirdi. Arabistan Prensi Muhammed Bin Selman geçtiğimiz Perşembe günü Washington'da Amerika savunma bakanı ile...

16 Mart 2018 20:28

Yemen Hizbullahına Bağlı Keskin Nişancı Birliği Suudi Arabistan'ın Cizan Bölgesinde Devriye Gezen Suud Güçlerini Kanas Silahıyla Hedef Alması Neticesinde 4 Suud Askeri Öldü, 2 Suud Askeri de Yaralandı. (İSLAMİ DAVET)

15 Mart 2018 15:04

Yemen ordusu ve halk direniş güçleri hava savunma bataryası, iki ülke sınır bölgesinde Arabistan'a ait bir İHA'yı hedef alarak düşürdü. El-Alem televizyonunun verdiği habere göre Yemen ordusu ve halk direniş güçleri hava savunma bataryası, dün Çarşamba günü Arabistan'ın güneyinde yer alan Asir'in Aleb sınır bölgesinde Suudi rejimine ait bir adet casusluk İHA'yı hedef alarak düşürmeyi başardılar.

15 Mart 2018 11:54

BM Güvenlik konseyi bugün sabah saatlerinde Yemen hakkında yazılı bir açıklama yaparak, Yemen limanlarının özellikle el-Hudeyd limanının tamamen açılmasını ve Sana hava limanına ulaşımın sağlanmasını istedi. İRİB haber ajansının verdiği habere göre Arabistan'la gerekli görüşmelerden bir sonuç alamayan Kuveyt, İsveç ve hollanda Güvenlik konseyi başkanlık konseyi adına ortak bir bildiri yayınladılar. Bu bildiride Yemene insani amaçlı yardımların engellenmesinin uluslararası kanunlara aykırı...

14 Mart 2018 19:50

Yemen Hizbullahına Bağlı Keskin Nişancı Birliği Suudi Arabistan'ın Cizan Bölgesinde Devriye Gezen Suud Askerlerini Kanas Silahlıyla Hedef Alması Neticesinde 3 Suud Askeri Öldü, 2 Suud Askeri de Ağır Yaralandı. (İSLAMİ DAVET)

13 Mart 2018 19:46

Yemen Hizbullahı İle Ordu Güçleri Suud Sınırına Yakın Cuf Kenti Kırsalına Sızmaya Çalışan Suud İşbirlikçisi Münafıkları Ağır Silahlarla Vurması Neticesinde Aralarında 2 İşbirlikçisi Albayla Birlikte En Az 39 Münafık Öldü, Çok Sayıda İşbirlikçi Münafıkta Yaralandı. (İSLAMİ DAVET)

12 Mart 2018 15:00

El-Cezire televizyon kanalının haber sitesinde yer alan bir makalede, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman'ın Suudi Arabistan'ı Yemen bataklığından kurtarmaktan büyük bir hayalinin olmadığına işaretle Bin Selman'ın Kahire ziyareti sırasında Yemen savaşının sonuna yaklaştıklarını duyurduğu ifade edildi. Bin Selman, Mısır ziyareti sırasında Yemen savaşının son bulmak üzere olduğunu ve Suudi Arabistan'ın Husi güçlerle mücadele eden güce meşruluk kazandırma ile...

Toplam 396 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »
Yukarı Çık