AmerikaDünyaGenelİnsan Hakları

200’den fazla denizci, birden fazla intiharın ardından ABD uçak gemisinden ayrıldı..

Son 12 ayda, dördü intihar olmak üzere yedi denizci öldü. Ölümlerin dördü 2021’de meydana geldi ve son üçü bu Nisan’da bir hafta içinde gerçekleşti.

Atlantik Deniz Kuvvetlerinden bir Atlantik yetkilisi ABC News’e yaptığı açıklamada, “7 ölüm aşağıdaki nedenlerden dolayıdır: 2 sağlıkla ilgili ölüm, 1 belirlenmemiş, 1 doğrulanmış intihar ve soruşturma altında olan 3 belirgin intihar.”

Ölümler, Donanmayı, Virginia’daki Newport News tersanesinde hala yıllarca süren bir yakıt ikmali ve revizyon sürecinden geçmeye devam eden Nimitz sınıfı gemideki komuta iklimi ve kültürü hakkında bir soruşturma açmaya sevk etti.

Atlantik Deniz Kuvvetleri Hava Kuvvetleri’nden yapılan açıklamaya göre, denizcilerin başka konaklama yerlerine taşınmasına izin verme kararı, gemi komutanı Yüzbaşı Brent Gaut tarafından verildi.

Pazartesi günü başlayan hareketin ilk gününde 200’den fazla denizci gemiden ayrıldı ve yakındaki bir Donanma tesisine taşındı.

Açıklamada, “Taşıma planı, gemiden ayrılmak isteyen tüm Denizciler bunu yapana kadar devam edecek” dedi.

Şu anda gemide yaklaşık 2.700 denizci çalışıyor ve revizyon sırasında yaklaşık 420 denizci gemide yaşıyor.

ABD Atlantik Hava Kuvvetleri Komutanı Amiral John Meier Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, soruşturma sonuçlarının bu hafta beklendiğini söyledi.

“Bunu araştırmak ve gerçekten yakın nedeni araştırmak için bir soruşturma memuru görevlendirdik. Ani bir tetikleyici var mıydı? Bu olaylar arasında bir bağlantı var mıydı? Bunun bu hafta rapor edilmesini bekliyorum ve bu raporun sonucunu önceden varsaymayacağım, ”dedi .

Uçak gemisindeki ölümlerin ardından, bölgesi birden fazla askeri tesisi kapsayan 20 yıllık bir Donanma gazisi olan Rep. Elaine Luria, mürettebatın güvenliğini sağlamak için derhal harekete geçilmesini talep etti.

Luria, geçen hafta bir mektupta, “Bu ölümlerin her biri bir trajedi ve dört denizcinin intihar etmesini içeren tek bir komutanlıkta meydana gelen olayların sayısı, acil ve sıkı soruşturma gerektiren önemli endişeler doğuruyor” dedi.

Ayrıca ofisinin USS George Washington’daki kötü çalışma ve yaşam koşulları ve zehirli bir atmosfer hakkında şikayetler aldığını da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2024 (23) içerik yüklenmiştir.