İran

3. Uluslararası Hatem Süleymani şiir kongresinin kavimler bölümü birincileri açıklandı

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü’nün şehit komutanı General Hac Kasım Süleymani’nin ikinci şehadet yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 3. Uluslararası Hatem Süleymani şiir kongresinin kavimler bölümü birincileri açıklandı

IRNA’nın haberine göre, Pazar günü İran’ın güneyinde yer alan Kiş adasında düzenlenen 3. Uluslararası Hatem Süleymani şiir kongresinin açılış töreninde kavimler ve engelliler bölümünde Azeri, Kürtçe, Lorca dilleri ve engelliler bölümlerinin birincileri açıklandı.

3. Uluslararası Hatem Süleymani şiir kongresine rubai, gazel, kaside, mesnevi ve mesnevi kaside gibi çeşitli klasik şiir kalıplarında ve yine çocuk ve ergenler alanında 1200 şiir ulaştı.

Kongreye Afganistan, Pakistan, Rusya, İsveç, Portekiz ve Hindistan gibi ülkelerden Fars dilinde şiir yazan şairlerden 70 eser ulaştı.

Amerika terör devleti 3 Ocak 2020’de büyük bir cinayet işleyerek İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Hac Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi komutanı Ebu Mehdi Mühendis’i ve 8 silah arkadaşını Bağdat hava limanı çıkışında şehit etti. Bu cinayetin emrini ABD dönem Başkanı Donald Trump verdi, Pentagon İHA’ları suikasti gerçekleştirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.