HaberlerİranOrtadoğu

34. Uluslararası İslami Vahdet Konferansı başlıyor

34. Uluslararası İslami Vahdet Konferansı “Musibetler ve afetlerle mücadelede İslami iş birliği” başlığı altında Perşembe günü İran’ın başkenti Tahran’da ve telekonferans yöntemi ile çalışmalarına başlıyor.

Uluslararası İslami Mezhepler Takrib Kurumu Genel Sekreteri Hüccetülislam Hamid Şehriyari Salı günü 34. Uluslararası İslami Vahdet Konferansı hakkında yaptığı açıklamada, konferans Perşembe günü başlayacağını ve 3 Kasım Salı gününe kadar devam edeceğini belirtti.

Hüccetülislam Şehriyari 34. Uluslararası İslami Vahdet Konferansına 47 ülkeden 167 ve İran’dan da 120 kadar seçkin şahsiyet ve İslami vahdet alanının kanaat önderleri konuşmacı olarak katılacağını ifade etti.

Hüccetülislam Şehriyari, 34. Uluslararası İslami Vahdet Konferansında konuşmacı sayısı 350’ye yükselebileceğini, ki bu da konukların İslam dünyasının temel meseleleri hakkında görüş beyan etme fırsatı bakımından bir ilk sayıldığını vurguladı.

Hüccetülislam Şehriyari 6 gün sürecek konferans sırasında Filistin hakkında iki kitap tanıtılacağını, vahdet radyosu çalışmalarına başlayacağını ve vahdet sitesinde bin kadar makale yayımlanacağını belirtti.

Fransız yetkililerin İslam Peygamberi’ne -s- hakaret etmelerine de değinen Hüccetülislam Şehriyari, düşmanlar İslamofobi’yi yaygınlaştırdığını, bu yüzden kamuoyunu bilinçlendirmekle hakiki İslam’ı tanıtmak ve düşmanlara şiddete teşvik eden sahte İslam’ı yaygınlaştırarak hakiki İslam’ın imajını tahrip etmelerine müsaade etmemek gerektiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2020 (10) içerik yüklenmiştir.