HaberlerDünyaİranOrtadoğu

4 İranlı mahkum Gürcistan’dan Tahran’a nakledildi

İran İslam Cumhuriyeti’nin Tiflis Büyükelçiliği’nin çabalarının ardından dört İranlı tutuklu Gürcistan’dan Tahran’a nakledildi.

Fars Haber Ajansı’na göre, İran İslam Cumhuriyeti’nin Tiflis’teki Büyükelçisi Ekber Gasımi, Gürcistan Adalet Bakanı arasında yapılan son istişareler çerçevesinde, bu dört mahkumun İran’a nakledilmesi konusunda nihai bir anlaşmaya varıldığını ve bunun ardından bu işlemin gerçekleştiğini söyledi. 

İran’ın Tiflis büyükelçiliği, Gürcistan’daki cezaevlerinde koronavirüsün  yayılmasının ardından mahkum ailelerinin endişelerini giderme çabalarının bir parçası olarak İranlı mahkumların hapishanelerde serbest bırakılmasını sağlama çabalarının sürdüğünü söyledi. İran büyükelçisi, 100’den fazla tutuklunun serbest bırakılması, tutukluların çoğunun nakledilmesi için yeni bir girişimde bulunduklarını ve bu çerçevede Perşembe günü dört İranlı tutuklunun daha İran’a nakledildiğini söyledi. 

Sözkonusu 4 kişinin aile içi anlaşmazlıkların neden olduğu ihlaller ve diğer sosyal suçlarla bağlantılı olarak hapis cezasına çarptırıldıkları anlaşılıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (15) içerik yüklenmiştir.