Haberler

50 bin Filistinli Mescid-i Aksa’da Cuma namazına katıldı

Dün on binlerce Filistinli Mescid-i Aksa’da namaz kıldı.

Terör rejimi İsrail ordusunun sıkı güvenlik önlemlerine rağmen 50 bin Filistinli Cuma namazını Mescid-i Aksa’nın avlusunda ve bahçesinde kıldı. Bu girişim, İslami Kudüs ve Mescid-i Aksa İşleri Vakıfı’nın çağrısı üzerine gerçekleşti.

Kudüs şehrinin İslami-Filistin kimliğinin ana sembolü olan Mescid-i Aksa, işgalci rejimin Kudüs’teki yıkıcı eylemlerinin her zaman hedefi olmuştur.

Öte yandan işgal güçleri ve siyonist Yahudi yerleşimciler dün El-Halil’in kuzeyindeki Beyt Ummer beldesinde meyveli onlarca badem ağacını söktü ve Karmei Tzur Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki tarım arazilerini tahrip etti.

Filistinli aktivist Muhammed Avad, işgal güçlerinin meyveli 130 badem ağacını söktüğünü, Karmei Tzur Yahudi Yerleşkesi’ni genişletme çalışmaları kapsamında beş dönüm genişliğindeki tarım arazilerini tahrip ettiğini söyledi.

İşgal güçleri himayesinde hareket ederek terör estiren siyonist Yahudi yerleşimciler Filistinlilerin evlerine, araçlarına ve tarım arazilerine saldırıyor, zeytin ağaçlarını ve diğer ağaçları söküyor, ateşe veriyor, hasat mevsiminde Filistinlilerin topladıkları ürünleri çalıyor.

İşgal güçleri ayrıca Batı Şeria’da Filistinlilere ait topraklara el koyarak uluslararası hukuka ve anlaşmalara aykırı bir şekilde Yahudi yerleşimciler için yeni konutlar inşa etmeye, yeni Yahudi yerleşkeleri kurmaya ve mevcut Yahudi yerleşkelerini genişletmeye devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.