Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Abbas Yönetimi Bağlı Güvenlik Güçlerinin Yahudi Yerleşimcileri Koruması Kınandı

Filistinli gruplar, Batı Şeria’nın Ramallah kenti El-Menara Kavşağı yakınlarında Filistinli gençler tarafından araçları yakılan Yahudi yerleşimcilerin Filistin Yönetimi güvenlik güçleri tarafından korunmasını kınadı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Fevzi Burhum, Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin görevinin Filistin halkını Yahudi yerleşimcilerin saldırılarından korumak ve halkla birlikte işgalcilere karşı koymak olduğunu, Yahudi yerleşimcileri koruyup işgal ordusuna teslim etmek olmadığını ifade etti.

İslami Cihad Hareketi Batı Şeria sözcüsü Tarık İzzeddin de Ramallah kent merkezinde Yahudi yerleşimcilerin araçlarının yakılmasının Filistinli gençlerin gerçek ruhunu gösteren kahramanca bir eylem olduğunu söyledi.

Eylemin direniş birikiminin asil bir yansıması olduğunu dile getiren Tarık İzzeddin, Filistinli gençlerin dayatılmaya çalışılan oldubittiyi ve işgalcilerle birlikte yaşamayı reddettiklerini bildirdi.

Filistin Direniş Komiteleri ise yayınladığı bildiride Filistinli gençlerin Ramallah kent merkezinde gerçekleştirdikleri eylemi överek, gençlerin fedakarlığa ve işgalci düşmanla mücadeleye hazır olduklarını gösterdiklerini belirtti.

Direniş Komiteleri, “Ramallah’taki güvenlik birimlerinin Siyonist gaspçıları devrimci gençlerimizin öfkesinden korumasını ve işgal güçlerine teslim etmesini kınıyoruz” dedi.

Filistin Halk Direnişi Hareketi de Siyonist gaspçıların Filistin Yönetimi güvenlik güçlerince korunarak işgal ordusuna teslim edilmesinin büyük bir suç olduğunu ifade ederek, işgal güçleriyle yapılan güvenlik koordinasyonuna son verilmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.