İşgalci İsrail RejimiFilistin

Abbas Yönetimi siyonist yerleşimcileri terör eylemlerine karşı uyardı

Filistin Özerk Yönetimi Dışişleri Bakanlığı Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Siyonist yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki göstererek sonuçları konusunda uyardı.

İRNA’ya göre, Filistin Yönetimi Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, siyonist yerleşimciler ve örgütlü milisler tarafından özellikle Nablus’un kuzeyindeki Barqa kasabasında Filistin halkına yönelik gerçekleştirilen terör eylemlerinin işgal altındaki Filistin’deki gerilimi artıracağı belirtildi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı, “Yahudi Yerleşimcilerin, örgütlü ve silahlı milislerin işlediği suçlardan ve terörden, uluslararası toplumun bu saldırılara sessiz kalmasının sonuçlarından ve yerleşimcilerin terörist unsurlarından ırkçı İsrail’i tamamen ve doğrudan sorumlu tutuyoruz. Katliamlara karşı uyarıyoruz.” açıklamasına yer verdi.

Haber kaynaklarının geçen Cuma günü bildirdiğine göre, Siyonist güçler ve yerleşimciler işgal altındaki Kudüs ve Batı Şeria’da Filistinlilere saldırdı ve çok sayıda insanı yaraladı.

Siyonist askerler ise Batı Şeria’nın güneyindeki Qalqiliya’nın Kefer Kadum bölgesinde protestoculara göz yaşartıcı gaz ve protestoculara plastik ve savaş mermileri sıkarak saldırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2023 (68) içerik yüklenmiştir.