Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Abbas’a Bağlı Güvenlik Güçleri Filistinli Eski Esiri İfade Vermeye Çağırdı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da insanları siyasi görüşleri sebebiyle gözaltına almaya devam ediyor.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri Batı Yaka’da son olarak bir eski esiri ifade vermeye çağırırken, çok sayıda kişiyi de hukuka aykırı bir şekilde keyfi olarak gözaltında tutuyor.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), bugün (9 Mayıs Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Koruyucu Güvenlik biriminin Nablus’ta eski esir ve eski siyasi tutuklu Yasir Menna’nın gözaltı süresini 7 gün uzattığını söyledi.

Bildiride, Koruyucu Güvenlik biriminin Menna’yı Ramazan ayının başında evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ifade edildi.

Koruyucu Güvenlik biriminin eski esir ve eski siyasi tutuklu Şeyh İbrahim Abdürrezzak’ı ifade vermeye çağırdığı bildirildi.

İşgal güçlerinin Abdurrezzak’ın umreye gitmesine izin vermediği ve Filistinli eski esiri El-Kerame Kapısı’ndan geri çevirdiği kaydedildi.

Bildiride ayrıca Koruyucu Güvenlik biriminin El-Halil’de gözaltında tuttuğu eski esir ve eski siyasi tutuklu Sair Ebu Sündüs’ün açlık grevinde olduğu belirtildi.

Ebu Sündüs ailesine yakın kaynaklar, ailenin işgal rejimi ve Filistin Yönetimi zindanları arasında dolaştırılan oğullarıyla 5 yıldır Ramazan sofrasına oturamadığını söyledi.

Başa dön tuşu
Kapalı