Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Abbas’a Bağlı Polis Çeteleri Batı Yaka’da İki Kişiyi Gözaltına Aldı

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da insanları siyasi görüşleri sebebiyle gözaltına almaya devam ediyor.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri son olarak Batı Yaka’da biri eski esir iki kişiyi gözaltına alırken, çok sayıda kişiyi de hukuka aykırı bir şekilde keyfi olarak gözaltında tutuyor.

Eriha’da Genel İstihbarat birimi Beytlahim sakinlerinden Mahmud Bericiyye isimli genci El-Kerame Kapısı’ndan çıkış yapmak isterken gözaltına aldı.

Mahmud Bericiyye’nin Ramallah’taki Vakıflar Bakanlığı’nın geçtiğimiz günlerde camide Kur’an-ı Kerim dersi vermesine engel olduğu eski kadın esir Bedriye Bericiyye’nin kardeşi olduğu ifade edildi.

Genel İstihbarat birimi El-Halil’de de eski esir ve eski siyasi tutuklu Fahd Ebu Subeyh’i evine baskın düzenleyerek gözaltına aldı ve evinde arama yaptı.

Genel İstihbarat birimi görevlilerinin Ebu Subeyh’in evinde yaptıkları arama sırasında eşyalara zarar verdikleri ve Filistinli eski esirin gözaltına alınmasını protesto ederek açlık grevine başladığı kaydedildi.

Bu arada, Koruyucu Güvenlik biriminin El-Halil’de Imad Cadullah isimli eski esiri sağlık durumu kötü olmasına rağmen 17 gündür gözaltında tuttuğu belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ekim 2022 (25) içerik yüklenmiştir.