Amerikaİşgalci İsrail Rejimi

ABD, Demir Kubbe sistemini güçlendirmede işgalci İsrail ile işbirliğini güçlendiriyor

ABD Dışişleri Bakanı, Demir Kubbe sisteminin güçlendirilmesi konusunda siyonist İsrail rejimi ile işbirliğini güçlendireceklerini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken dün ülkesinin Siyonist rejimin Demir Kubbe sistemine desteğini yinelerken, bu sistemin zayıflığı Washington’da endişeye neden oldu.

Daha önce ABD Dışişleri Bakanlığı Yakın Doğu İşlerinden Sorumlu Yardımcısı Joey Hood, İsrail’in Demir Kubbe sisteminin eksiz yönlerine değinmiş, adeta terör rejimi İsrail’in Filistin halkına yönelik cinayetlerine destek vermişti.

İşgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik son saldırılarında çok sayıda füze ve roketin Demir Kubbe sistemini geçmesi ve siyonist hedeflere düşmesi ABD ve ırkçı İsrail’in kaygısına neden olmuştu.

Siyonist rejimin 81. Teknik Birimi komutanı Yossi Langotsky, Demir Kubbe sisteminin etkisiz olduğunu ve direniş güçlerinin füzelerini durduramayacağını itiraf etti.

İşgalci siyonist rejimin 10 Mayıs’ta Gazze Şeridi’ne ve Filistinlilere yönelik vahşi saldırılarında 69’u çocuk, 39’u kadın ve 17’si yaşlı olmak üzere 248 Filistinli şehit olmuş ve 1.910 kişi yaralanmıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (35) içerik yüklenmiştir.