Avrupa

ABD Halkı Trump Yüzünden Göç Etmek İstiyor

ABD’deki 30 yaşın altındaki kadınların yüzde 40’ı göç etmek istiyor.

Uluslararası araştırma şirketi Gallup’un yaptığı anket sonuçlarına göre, ABD’deki 30 yaşın altındaki kadınların yüzde 40’ı göç etmek istiyor.

Ankete katılanların yüzde 22’si Trump’ın yönetimini onaylamıyor. Trump’ı onaylayanların oranı sadece yüzde 7. Kanada ise Amerikalıların göçmen olarak yerleşmek istedikleri ilk ülke.

KADINLAR, GENÇLER VE DÜŞÜK GELİRLİLER TRUMP’I ONAYLAMIYOR

Gallup araştırma şirketi, kişilerin siyasi görüşlerini sormadığı ankette Trump’ın yönetimini tasvip etmeyenlerin kadınlar, genç Amerikalılar ve düşük gelir gruplarındaki insanlar olduğunun altını çizdi.

Trump’ın iki yıllık başkanlığı süresince kadınların yüzde 20’si fırsat buldukları takdirde başka bir ülkeye göç etmek istediklerini yanıtını verdi. Bu oran Bush ve Obama yönetiminde kaydedilen oranın neredeyse iki katı oldu.

Bin kişi ile yapılan anket sonuçlarında 30 yaşın altındaki Amerikalıların yüzde 30’u, kadınların yüzde 40’ı da imkan buldukları takdirde, ABD’den gitmek istediklerini söyledi. Gallup, kadınlar arasında kaydedilen bu oranın geçmiş yıllara göre kıyaslandığında en büyük sayı olduğunu kaydetti.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 04 Ağustos 2020 (20) içerik yüklenmiştir.