Amerika

ABD halkının yüzde 75’i koronadan korkuyor

Amerika’da yapılan bir anket sonucu, Amerikan halkının yüzde 75’inin korona virüs salgınından derin endişesi ve korkusunun olduğunu ortaya koydu.

Ipsos kuruluşu ve ABC News kanalının yaptığı son anketlere göre, Amerika’da korona virüs salgınının yayılması Amerikan halkının da korkusunun artmasına neden olduğunu ve halkın yüzde 75’nin bu salgının yayılmasından ötürü ciddi korkuya kapıldığını gösteriyor.

Bu arada ABD’de bazı hastanelerin korona hastalarını tedavi edecek imkanlardan yoksun olduğu ve çok fazla hasta sayısının da hastanelerin korona virüsün yayılmasında önemli etkenlerden olduğu bildiriliyor.

Öte yandan ABD Temsilciler Meclis Başkanı Nancy Pelosi, Amerikan hükümetinin korona ile mücadelesini sert dille eleştirirken 125 bin insanın bu salgından ölmesinin Amerikan hükümetinin beceriksizliğini gösterdiğini belirterek, onmilyonlarca insanın işsiz kalması, korona hastalarının tedavilerinin gerektiği şekilde yapılmaması, ülkenin iktisadi şartlarının durumunun Trump yönetiminin ne kadar batakta olduğunu ortaya gösteren açık deliller olarak niteledi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yeni tip Covid-19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saat içerisinde 488 artarak 128 bin 161’e çıktı.

Günlük vaka ve ölü sayısındaki düşüşe rağmen New York, ABD’de “salgından en fazla etkilenen eyalet” konumunu sürdürüyor.

New York’ta şu ana kadar 416 bin 18 kişiye virüs bulaştı, 31 bin 452 kişi hayatını kaybetti.

New York’u yaklaşık 211 bin vakayla California ve 176 binden fazla vakayla New Jersey takip ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2020 (32) içerik yüklenmiştir.