AmerikaDünyaHaberlerOrtadoğu

ABD hastanelerinde Corona hastaları için oksijen tüpü bulunmuyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde Corona virüsü ürkütücü bir şekilde yayılırken, hastanelerde oksijen tüpü sıkıntısı yaşanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Corona salgınının durdurulamayan yükselişi ve bu hastalıktan ölümlerin artmasıyla birlikte bu ülkedeki hastanelerin ve sağlık personelinin kapasitesinin de ciddi olarak zorlaştığı bildiriliyor.  Amerika Birleşik Devletleri’nde Corona salgınından dolayı ölümler Mart 2021’den bu yana ilk kez günde binden fazla kişiye ulaştı.

Son iki ayda, ABD hastanelerine başvuran Corona virüs hasta sayısı yaklaşık yüzde 500 oranında arttı.

Amerika Birleşik Devletleri şu anda hem Corona virüsü bulaşan kişi sayısı hem de virüsün neden olduğu ölüm sayısı açısından dünyanın en üst sıralarında yer alıyor.

Salgından en çok etkilenen ülkelerden ABD’de, son haftalarda vaka artışları nedeniyle hastanelerde kapasite sıkıntısı yaşanıyor.

Öyle ki Alabama, Georgia, Texas, Florida ve Arkansas eyaletlerindeki yoğun bakım ünitelerinde boş yatak oranı yüzde 10’un altına indi.

Yatak kapasiteleri tükenmek üzere olan eyaletlerin, aynı zamanda COVID-19 aşılarının geciktiği güney eyaletleri arasında olmasına ve aşılanmamış kişilerin hastaneye yatış oranlarının aşılananlara göre 16 kat fazla olduğuna dikkat çekiliyor.

Öte yandan, ülkede test yapılan çocuklar arasında haftalık korona virüs vaka sayılarının 1 ay içinde 5 kattan fazla arttığı açıklandı. ABD’de koronavirüs teşhisi konan çocuk sayısı salgının en yüksek seviyesine ulaştı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.