AmerikaHaberler

ABD ve dünya genelinde Filistin’e destek gösterileri

ABD’nin birçok kentinde Filistin’e destek amacıyla düzenlenen gösterilere binlerce kişi katıldı. Gazze’de artan sivil ölümlerine yönelik öfke tırmanırken, New York’taki ırkçı rejim İsrail Konsolosluğu önündeki gösteriye katılanlar, terör rejimi İsrail ve ona destek verenleri kınadılar.

“Özgür Filistin” gösterisi, yüzlerce kişiyi Manhattan’ın doğu yakasındaki İsrail Konsolosluğu önünde topladı. Filistin bayrakları sallayan göstericiler İkinci Cadde’den New York şehir merkezine kadar yürüdü.

Washington DC’de de yüzlerce kişi İsrail’in Gazze’de sivillerin yaşadığı binaları bombalamasını protesto etmek için toplandı. Göstericiler İsrail’i “apartheid devleti” olarak niteleyen ve Siyonizmi terörizmle özdeşleştiren dövizler taşıdı.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de Avrupa Birliği (AB) kurumlarının bulunduğu meydanda İsrail’in saldırıları karşısında Filistinlilerle dayanışma gösterisi düzenlendi.

AB Komisyonu, AB Konseyi ve AB Dış İlişkiler Servisi’nin ortasındaki Schuman meydanında toplanan yüzlerce kişi İsrail’in saldırılarını protesto etti.

Almanya’nın başkenti Berlin’de ırkçı İsrail’in Mescid-i Aksa, Doğu Kudüs ve Gazze Şeridi’nde Filistinlilere yönelik saldırıları protesto edildi.

Göstericiler, üzerinde “Filistin’e özgürlük”, “Gazze, dünyanın en büyük hapishanesi-Gazze ablukasını kaldırın”, “Bu antisemitizm değildir, Bu apartheid karşıtlığıdır, sömürgecilik karşıtlığıdır ve İşgalcilik karşıtlığıdır”, “İsrail’in yerleşim politikası uluslararası hukuka aykırıdır” yazan döviz ve pankartlar ile Filistin bayrakları taşıdı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.