Amerika

ABD’de açlık ve yoksulluk sınırı açıklandı

ABD’de yapılan yeni bir anket, Amerikan hanelerinin yaklaşık yarısının ABD’deki enflasyonun can yakıcı olduğunu hissettiğini gösteriyor.

Gallup şirketinin son yaptığı bir anketin sonuçları, enflasyonun ortasında yükselen fiyatların şokunun, tatil ve Yeni Yıl alışveriş sezonunun başlangıcında Amerikalı ailelerin neredeyse yarısı için şok edici olduğunu gösteriyor.

Perşembe günü yayınlanan bir Gallup anketine göre, Amerikan hanelerinin en az yüzde 45’i mali sıkıntı yaşıyor.

Ankete göre, Amerikalıların %45’i mali sıkıntılarının artan fiyatlardan kaynaklandığını söylerken, %10’u finansal yoksulluğun artık yaşam standartlarını tehdit ettiği görüşündedir.

Her 10 düşük gelirli Amerikalıdan yedisi de yoksulluk yaşıyor.

Resmi rakamlara göre, 140 milyon Amerikalı düşük gelirli olarak kabul ediliyor ve ülkedeki 92 milyon insan sağlık masrafları için ödeme yapamıyor.

Vermont Senatörü Bernie Sanders geçtiğimiz günlerde ABD’de artan yoksulluk ve işsizliği eleştirirken, 22 milyon Amerikalı’nın yemek için yeterli yiyeceği olmadığını itiraf etti.

Sanders’ın anormal yoksulluk ve açlığa ve ABD’deki büyüyen sınıf bölünmesine yönelik eleştirisi, dünya lideri olduğunu iddia eden bir ülkedeki durumun gerçekliğini yansıtıyor. Aslında, on milyonlarca Amerikalı’nın yoksulluk, evsizlik ve açlık açısından ve ayrıca sağlık harcamaları için ödeme yapamama açısından feci durumu, dünyada en gelişmiş kapitalist ülke olduğunu iddia eden bir ülkede temel bir kargaşanın işaretidir.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.