AmerikaDünyaHaberler

ABD’li aktivistler, terörist İsrail’e füze satan şirketin girişlerini kapattı

Filistin’in haklı davasına destek veren bir grup ABD’li aktivist, terörist İsrail için “Demir Kubbe” adlı hava savunma sisteminin yanı sıra güdümlü füzeler üreten Raytheon şirketinin girişlerini kapattı.

Filistin El’Yovm’e göre, Filistin halkının yalnız olmadığını gösteren aktivistler, yaptıkları basın açıklamasında, düzenledikleri eylemle Raytheon şirketinin son on yılda Filistinlileri öldürmek, topraklarını gasp etmek ve apartheid rejimini ayakta tutmak için ırkçı İsrail’e sağladığı milyarlarca dolarlık silah satışlarını protesto ettiklerini vurguladılar.

Söz konusu şirketin çalışanlarının, binaya girişini engelleyen eylemciler, tüm şirket işlerini 5 saatliğine durdurmayı başardı.

Yerel kaynaklar, protesto eyleminin, İsrail karşıtı Fang isimli bir kuruluşun öncülüğünde gerçekleştirildiğini belirtti.

Ayrıca bölgedeki emniyet makamları tarafından yapılan açıklamada, iki eylemcinin, şirketin girişine koydukları bir araca kendilerini bağladıkları, güvenlik güçlerinin müdahale ettiği ve itfaiye ekiplerinin eylem yerine intikal ederek bağları çözdüğü ifade edildi.

Raytheon şirketi ise,  protestoyla ilgili olarak yaptığı kısa açıklamada,  “Barışçıl ve yasal gösteri hakkına saygı duyuyoruz.” dedi. 

Geçtiğimiz dönemlerde de İngiltere’de Filistin yanlısı bir grup aktivist ırkçı İsrail ile silah ticareti yaptığı gerekçesiyle İngiliz hükümetini ve bu ülkeye insansız hava aracı (İHA) parçaları satan bir fabrikayı protesto etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.