Amerikaİran

ABD’nin Fars Körfezi’ndeki yenilgisi; dünyanın büyük gücü iddiasındaki devlet için büyük rezalet

İran Cumhurbaşkanlığı Filistin Halkının Devrimini Destekleme Komitesi başkanı, ”Fars Körfezi’nde ABD’nin nasıl yenildiğini gördünüz. Bu, tüm dünyaya hakim olduğunu iddia eden bir güç için büyük bir rezalet, ama İslam Cumhuriyeti onları hırsızlık yapmalarını engelliyor” dedi.

Ayetullah Muhammed Hasan Ehteri, İran İslam Cumhuriyeti’nin kuvvetle ABD’ye diz çöktürdüğüne işaret ederek,”Bugün Amerika ve emperyalizmle mücadele kavramının, emperyalist karşıtı kelime olarak İngilizceye, Fransızcaya, Arapçaya ve her yere girdiğini ve bütün milletlerin rahmetli İmam’ın ideolojisinde hareket ettiğini” söyledi.

Ehteri, ”Siyonist İsraillilerin Filistinlileri yok etmeye çalıştıklarını vurgulayarak, “Filistin’in komşu ülkelerden birine devredilmesi imzalanmıştı, ancak bugün İsrailli politikacıları alternatif bir ülke düşünmeleri gerektiğini söylüyorlar zira artık Filistin’de kalamıyorlar ve artık İsrail’in yolun sonuna geldiğini diyebiliriz ” diye devam etti.

Bilindiği gibi İran Devrim Muhafızları donanmasının kahramanları, Umman Denizi sularında zamanında ve etkili bir girişimde bulunarak, Amerikan gemisinin bir tankerden petrol çalma operasyonunu engelledi.

Aynı zamanda Haliburn Harekatı’nı yürüten Devrim Muhafızları donanmasının kahramanları, tankerin güvertesini ve kontrolünü de ele geçirerek gemiyi İran karasularına yönlendirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Temmuz 2024 (13) içerik yüklenmiştir.