AmerikaDünyaHaberlerİranOrtadoğu

ABD’nin İran karşıtı tutumları devam ediyor

İki ABD’li milletvekili, ABD hükümetinin İran karşıtı tutumuna paralel olarak, İran’ın Washington’un yasadışı yaptırımlarına nasıl karşılık verdiğine dair bir rapor istedi.

Fars Haber Ajansı’na göre, Arkansas Eyaleti temsilcisi French Hill ve ABD Kongresi’nde Demokratlar’ın  Kaliforniya Temsilcisi Al Lawson, Washington’un İran karşıtı duruşuna paralel olarak, ABD istihbarat topluluğunun, ABD’nin İran karşıtı yasa dışı yaptırımları ve İran’ın finansman ağları, bu ağlara karşı yeni yaptırımlara karşı İran’ın mücadele yöntemleri hakkında rapor verdiğini iddia etti.  

ABD’nin nükleer anlaşmadan tek taraflı ve yasadışı bir şekilde çekilmesinin ardından İran, anlaşmanın diğer taraflarının yükümlülüklerini yerine getirmesi koşuluyla nükleer anlaşmayı sürdürmeye çalıştı, ancak şimdiye kadar Avrupalı ​​taraflar ve ABD bu anlaşmayı hayata geçirmek için çaba göstermediler aksine engel oldular. 

Joe Biden hükümeti, Avusturya’nın başkenti Viyana’daki  nükleer anlaşmayı yeniden ihya etme görüşmeleri yoluyla ülkesinin nükleer anlaşmaya dönmesinin önünü açmayı planladığını iddia ediyor.

Joe Biden’ın hükümet yetkilileri, maksimum baskı politikasının başarısızlığını defalarca açıkça kabul etmelerine rağmen, şimdiye kadar anlaşmaya dönmek için gerekli adımları atmayı reddettiler.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.