ArabistanIrakİranİşgalci İsrail Rejimi

Abdulmehdi: Irak komşulara saldırı üssü değildir

Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi ülkesi bölgede savaş çıkmasını önlemeye çalıştığını belirterek bir kez daha Irak toprakları komşu ülkelere saldırı üssü olmadığını vurguladı.

Çarşamba günü gazetecilerle sohbeti sırasında S. Arabistan’ın Aramco petrol firmasına ait tesislere düzenlenen son saldırı hakkında konuşan Irak Başbakanı Abdulmehdi, ortaya atılan iddialara rağmen bu saldırı Irak topraklarından yapılmadığını belirtti. Başbakan Abdulmehdi ayrıca bölgede bir savaş patlak verdiği takdirde hiç kimse bu savaştan korunamayacağı uyarısında bulundu.

Son günlerde Irak Haşdi Şabi hareketine yönelik saldırılara da değinen Başbakan Abdulmehdi, Haşdi Şabi hareketine karşı düzenlenen saldırılardan siyonist rejim İsrail, münafıklar terör örgütü, Irak devletinin düşmanlarının çıkarı bulunduğunu vurguladı.

Korsan İsrail rejimi Irak’ta halk güçlerini temsil eden Haşdi Şabi hareketi bölgede siyonistlerin desteklediği terör örgütlerine karşı büyük zaferler elde edinci bu hareketin feshedilmesi için baskılarını arttırmaya başladı ve özellikle son haftalarda Irak’ta Haşdi Şabi mevzilerini hedef aldı.

Bu arada Yemen silahlı kuvvetlerinin S. Arabistan’ın Aramco tesislerine operasyon düzenlemesinin ardından da bazı Arap ve siyonist medya organları Irak yönetimini suçlayarak bu operasyonun Irak’ın güneyinden yapıldığını ileri sürmeye başladılar

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 12 Temmuz 2020 (23) içerik yüklenmiştir.